OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Letošní Prázdniny v Telči už přinesly dlouho očekávaný koncert Anety Langerové a desítky dalších hudebních i divadelních vystoupení. V posledním týdnu festivalu přijde na řadu vyprodaný koncert Hradišťanu s Vlastou Redlem i vystoupení finské skupiny Värttinä anebo Lenky Filipové s dcerou Lenny.

Během prvních deseti dní festivalu Prázdniny v Telči se na zámeckém nádvoří odehrálo deset hudebních vystoupení, které všechny skončily ovacemi ve stoje. Velký zájem byl o vystoupení zpěvačky Marie Rottrové, Bratří Ebenů, Druhé trávy anebo o show Anety Langerové.

REKLAMA

Ve druhém týdnu festivalu se na telčském zámku představí skupina Värttinä, finské trio vokalistek doprovázených těmi nejlepšími severskými muzikanty. Värttinä na začátku roku vydala nové album Viena a v České republice ho během léta představí na jediném koncertě právě v Telči.

Poslední víkend „telčských prázdnin“ bude opět nabitý. Vedle pátečního koncertu folkrockového Jarretu a vítězů folkového Anděla Epy De Mye čeká návštěvníky sobotní Spirituál kvintet anebo nedělní společné vystoupení Lenny a Lenky Filipové. V sobotu také Telč roztančí ORCHESTRoj Petra Píši, který zahraje na náměstí Zachariáše z Hradce.

prazdniny v telci TZ KOLAR

Foto: archiv pořadatelů festivalu Prázdniny v Telči

„Bezkonkurenčně největší zájem je o vystoupení Vlasty Redla s Hradišťanem, které je beznadějně vyprodané. K dispozici bude jen několik posledních lístků přímo na místě poté, co se ujistíme, že všichni, kdo si již lístek koupili, se na nádvoří zámku vešli,“ uvedl jeden z pořadatelů festivalu Vojtěch Kolář.

Svým vlastním životem žije také noční scéna v Panském Dvoře. Dosavadní rozmanitý program, kdy zde hráli například Midi Lidi, završí kubánský večírek skupiny Atarés, slovenská písničkářka Katarzia anebo folklorní večer s jihlavskou kapelou Jak chceš.

REKLAMA