OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Vyšetřování případu usmrcení chodce pravděpodobně zabere celé měsíce.

Kriminalisté z územního odboru v Jihlavě si převzali k prověřování případ tragické dopravní nehody, která se stala ve středu 5. dubna krátce před půl šestou ráno v jihlavské Žižkově ulici. Tři vozidla – osobní, nákladní a autobus – se tam střetla s chodcem, který přecházel komunikaci v místě, kde není přechod. Mířil od parkoviště supermarketu Terno k budově Auto Vysočina. Všechna tři vozidla jela ve směru od Jihlavy na Pelhřimov. Třiašedesátiletý muž na místě zemřel.

REKLAMA

Okamžitě po přijetí oznámení o nehodě do Žižkovy ulice vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Prvotním ohledáním místa a z výpovědí svědků vyplynulo, že jedno z vozidel, které mělo mít na nehodě účast, ujelo. Policisté proto začali po nákladním autě se světlou plachtou intenzívně pátrat. Podařilo se jim zjistit pravděpodobný směr jeho jízdy a po několika hodinách jej i s řidičem vypátrali v berounském okrese. Zájmové nákladní vozidlo bylo zajištěno pro účely trestního řízení.

Silnice byla v místě tragické nehody několik hodin zcela uzavřena, policisté zajišťovali stopy a svědky události. Přítomen byl soudní znalec z oboru dopravy. Jihlavští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. „V průběhu prověřování, které bude s ohledem na složitost a komplikovanost případu velice náročné a potrvá několik měsíců, nebudeme k jednotlivým procesním úkonům poskytovat žádné dílčí informace. K objasnění přesné míry zavinění jednotlivých účastníků dopravní nehody si musí kriminalisté vyžádat znalecké posudky z oboru dopravy a zdravotnictví,“ podotkla policejní mluvčí Dana Čírtková.

REKLAMA