OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

jurda_divokej_bill_01Už tuto sobotu pohltí jeden z nejvyšších bodů Vysočiny Čeřínek Fest 2010. Třetí ročník mnohožánrového festivalu pro celou rodinu je od začátku pod taktovkou Miloše „Jurdy“ Jurače, baskytaristy Divokýho Billa. PŘINÁŠÍME VÁM ROZHOVOR S JURDOU O VZNIKU FESTU, JEHO HLAVNÍM SMYSLU, LETOŠNÍCH NOVINKÁCH PRO NÁVŠTĚVNÍKY A DALŠÍCH ZAJÍMAVOSTECH, CO S SEBOU ČEŘÍNEK FEST 2010 PŘINÁŠÍ!

Co tě vlastně vedlo k založení festivalu?
Žiji zde na tomto místě, kde festival pořádám již tři roky. Čeřínek je místo, kde mám uprostřed lesů chaloupku, u ní louku a na ní třetím rokem festival. Jelikož zde žiji vlastně skoro na samotě, tak mi tu trochu chybí ten kontakt s kamarády hudebníky, které jsem skoro denně potkával, a tak si je sem alespoň jednou za rok pozvu. Jde převážně o kapely, které jsem poznal za třináct let hraní v Divokým Billovi, ať v roli předkapel či rovnocenných parťáků. Cílem je vytvořit jim zde domácí prostředí, aby sem nejezdily jako na kšeft, ale na mejdan k ukončení festivalové sezóny a zároveň tak s jejich pomocí vytvořit příjemný festival i pro ostatní návštěvníky.

Na jaké kapely se letos můžou návštěvníci Čeřínek Festu těšit?
My chceme dát na festivalu prostor i kapelám amatérským, dříve pouze z regionu a letos, stejně jako již v loňském roce, i z jiných koutů naší vlasti. Takže se můžete těšit například na NASTY WORK z Plzně. Z Vysočiny pak vystoupí Hak-Mak z Rohozné nebo Straight z Jihlavy. Jelikož ze zkušenosti vím, jak je složité si zahrát, když ještě nemáte takové jméno a hlavně na akci takovýchto rozměrů, proto by jsme v tomto směru chtěli být kapelám nápomocni a přínosem ve smyslu vyšších návštěvností na vlastních koncertech v regionu. Vždyť návštěvnost zde není zrovna malá, již prvního ročníku se zúčastnilo 1 700 návštěvníků. Ve večerních hodinách se pak můžete těšit na skupiny rockového ražení, jako například Mandrage s jejich hitem „Hledá se žena“, nebo Kurtizány z 25. Avenue v čele s Tomášem Varteckým nebo letošní předkapela Divokýho Billa Five O´Clock Tea. Pro samotný zájem skupiny zde již podruhé vystoupí Lety Mimo. V hlavním čase ještě nasazujeme můj letošní objev z Pelhřimovska kapelu Pop-Porn. Je škoda, že na koncertě, na kterém jsem byl, bylo asi dvacet lidí a že lidé v regionu vůbec neví, jakou tady mají opravdu kvalitní kapelu. Doufáme, že touto cestou rovněž pomůžeme.


Jaký je hlavní smysl tohoto festivalu?
To nejhlavnější asi je, že v dnešní době vnímám v uvozovkách velký problém s nízkou návštěvností koncertů, a to i z důvodu vysoké porodnosti v minulých letech. Všichni kamarádi, včetně mě, mají teď malé děti.Takže když chtějí večer na koncert a nemají hlídání, tak je okamžitě po koncertě. A když ano, tak není to bez dětí škoda? Hlavním smyslem Čeřínek Festu je tak uspořádání festivalu čistého a bezpečného pro celou rodinu a tomu je patřičně nastavena celá dramaturgie. Kromě souborů amatérských, které jsem již zmínil, zde odpoledne vystoupí pro ty starší herec a písničkář Jiří Schmitzer, pro děti zde budou účinkovat Maxim Turbulenc.

Proč sis vybral právě Čeřínek na Vysočině? Víme už, že zde bydlíš, ale má to i jiný důvod?
Snažím se zde vytvořit tradici tohoto festivalu na tomto místě, jako je to například na Řípu, Okoři a podobných lokalitách. Rád bych, aby lidé mimo jiné i poznali tohle krásné místo, na kterém je například nejdelší sjezdovka na Vysočině se dvěma vleky.

Festival pro celou rodinu, přesně to je mottem Čeřínek Festu, na co se tak můžou těšit ty nejmenší návštěvníci festu?
Rodičům předesílám, že co se čistoty a bezpečnosti týče, Čeřínek Fest se ubírá směrem po vzoru mých kamarádů a pořadatelů festivalů Rock for People a Českých a Moravských hradů, od kterých zároveň čerpám rady a zkušenosti. Děti se na festivalu můžou těšit i na trať se čtyřkolkami, která je pro ně připravena zdarma, a to již do třiceti kilo, takže je opravdu pro prcky. Dále bude dětský profi koutek, zmrzlina atd. To už jsme ale u občerstvení, které letos bude pestré od klobás, steaků přes langoše, bramboráky až po prasátko.

Zkus nějak v krátkosti popsat hlavní věci ohledně organizačního zajištění, počasí posledních dnů moc nepřeje, jak jste připraveni i na tu situaci, kdyby pršelo? A je připravená nějaká speciální linka na festival?
Akce je zastřešena pivními stany a dopravit se na ni můžete autobusem z Jihlavy,který bude od 12.00 jezdit v hodinových intervalech až do skončení akce. Další možnost je partner Čeřínku, Taxi Kašna Jihlava za 50% ceny.

Jak je to v letošním roce se vstupným?
Novinkou letošního ročníku jsou V.I.P. vstupenky, těch jsme uvolnili pro prodej 20 ks. Smyslem prodeje je, že se tak můžete nejen stát partnerem akce a přispět tak na rozpočet festivalu a následovně trávit čas ve V.I.P. stanu s ostatními sponzory akce, realizačním týmem, ale hlavně se samotnými umělci. V.I.P. stan nabízí velký bar, kuchaře vydávající dva druhy teplých jídel a polévku, a to nejdůležitější, mejdan až úplně do konce, ze kterého si odnesete určitě mnoho zážitků i s kapelami. Jinak předprodej vstupenek je on-line na Ticketstream a Tickets for People a v dalších regionálních předprodejích viz stránky Čeřínek Festu.

Je ještě něco, co bys chtěl k letošnímu ročníku Čeřínek Festu dodat?
Na závěr bych chtěl poděkovat všem sponzorům a to všem stejně, protože si myslím, že každý je jinak velký a má jiné možnosti a že každý dal a nebo pomáhá jak mu je dovoleno. Tímto všechny vaše čtenáře jménem mým, mojí rodiny a pěti přátel, kteří tvoří realizační tým a se zájmem a nadšením se podílí na pořádání této akce, dovoluji pozvat 4.září od 12.00 hod na ČEŘÍNEK v Hutích 12km u Jihlavy. A přijďte všichni.


VÍCE SE O LETOŠNÍM ROČNÍKU FESTIVALU ČEŘÍNEK FEST DOZVÍTE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH FESTU WWW.CERINEKFEST.CZ a NA FACEBOOKU
REKLAMA