OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Nepotřebná kola ještě mohou dobrodinci odevzdat od 30. dubna do 13. května v jihlavském útulku.

Sbírka Kola pro Afriku se letos opět setkala s velkým zájmem veřejnosti, podařilo se shromáždit celkem 89 bicyklů. Číslo by mohlo být i vyšší, ale ne každý měl možnost kolo na náměstí na Den Země dopravit. Protože řada kolemjdoucích projevila zájem kolo darovat, magistrát města, podobně jako v minulosti, nabízí dodatečnou možnost, jak do sbírky přispět. Nepotřebná, pojízdná i nepojízdná kola přijmou v Útulku pro opuštěná zvířata v Pístově od 30. dubna do 13. května.

REKLAMA

„Hodně lidí má kola například na chatě nebo na chalupě. Útulek nám nabídl hodiny, kdy chodí veřejnost venčit zdejší psy, a kdo tedy chce, může si po odevzdání kola den zpříjemnit i procházkou s pejskem,“ uvedla Soňa Krátká ze Zdravého města.

V pracovní dny je možné kola odevzdat od 13 do 15 hodin, o víkendu a ve svátky je lze dovézt kolem 10. hodiny. „Mimo uvedený čas mohou lidé kola zanechat u dveří útulku,“ doplnila Soňa Krátká.

Za dobu trvání se v Jihlavě do sbírky Kola pro Afriku podařilo shromáždit asi 600 jízdních kol od dárců z Jihlavy i širokého okolí.

REKLAMA