OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

kladivko_soudKrajský soud ve Zlíně poslal v úterý na 8,5 roku do vězení šestačtyřicetiletého podnikatele z Jihlavy, který loni v listopadu vydíral potravinovou společnost Hamé Babice hrozbou otrávení jejich dětských přesnídávek.

Muž, kterého po zatčení soud poslal do vazby, se během přípravného řízení ke své trestné činnosti doznal. Vydíráním největší české potravinářské společnosti chtěl údajně vyřešit své vlastní dluhy z podnikání.

Podnikatel chtěl podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním vydírat nejprve některou ze společností vyrábějící balenou vodu, pak však na internetu náhodně narazil na Hamé, vyrábějící ve svých závodech na Uherskohradišťsku dětské přesnídávky.

Do sídla Hamé v Kunovicích u Uherského Hradiště pachatel loni na podzim postupně poslal několik dopisů. "Muž požadoval částku 200 tisíc eur (asi pět milionů korun) jinak splní své hrozby," řekla po únorovém zatčení vyděrače Hana Švecová z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).

Podnikatel pak stupňoval požadavky až na 300 tisíc eur, své výhrůžky navíc podpořil zasláním otrávené dětské výživy. "Zásilka obsahovala hypnotikum, které v koncentraci přimíchané do přesnídávky mohlo usmrtit malé dítě," řekl zlínský státní zástupce Leo Foltýn. Podnikatel ji plánoval umístit do obchodů prostřednictvím svých údajných kontaktů v maloobchodní síti.

Na přelomu roku však již aktivity podezřelého muže sledovali detektivové z ÚOOZ a v únoru jej po shromáždění dostatečného množství důkazů zatkli.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA