OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Čtvrteční podvečer na Jihlavsku poznamenala tragická nehoda. Nepřežil ji motorkář.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek 11. května patnáct minut po sedmnácté hodině oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na silnici II/523 mezi obcemi Větrný Jeníkov a Bílý Kámen. Střetl se tam autobus s motocyklistou.

REKLAMA

nehoda smrt motocyklista autobus vetrny jenikov PCR 11052017

Foto: archiv Policie ČR

Na místo dorazily všechny složky IZS včetně záchranářského vrtulníku. Silnice zůstala po nehodě zcela neprůjezdná kvůli provádění záchranných prací a poté vyšetřování okolností dopravní nehody. Policisté veškerý provoz odkláněli přes Hlávkov a Šimanov. Silnice byla znovu průjezdná po čtyřech hodinách.

Dopravní nehoda měla tragické následky, motocyklista těžkým zraněním podlehl. Jednalo se o třiatřicetiletého muže, který řídil motocykl KTM 1200. Prvotním vyšetřováním na místě nehody bylo zjištěno, že tři motocyklisté jeli za sebou ve směru jízdy od Jihlavy na Větrný Jeníkov. První z nich se po projetí mírnou zatáčkou čelně střetl s protijedoucím autobusem, který jel ve směru od Větrného Jeníkova na Jihlavu. Tento motocyklista utrpěl těžké zranění, kterému na místě podlehl, další motocyklista byl zdravotnickou záchrannou službou na místě vyšetřen, ale žádné zranění u něho zjištěno nebylo. V autobuse se také nikdo nezranil.

Na místo dopravní nehody byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování jihlavského územního odboru. Kriminalisté místo důkladně ohledali a vyslechli svědky dopravní nehody. Havarovaný motocykl vyšetřovatel zajistil pro účely trestního řízení. U řidiče autobusu policisté provedli dechovou zkoušku, která alkohol vyloučila. U řidiče motocyklu byla nařízena soudní pitva. Další okolnosti tragické dopravní nehody, stejně jako míra zavinění jsou předmětem dalšího prověřování.

V letošním roce na silnicích v Kraji Vysočina zemřelo při dopravních nehodách celkem devět osob, z toho dva řidiči motocyklů.

 

REKLAMA