OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Poslední prázdninový víkend se návštěvníci jihlavské zoo ocitnou daleko od domova. Tradiční festival je letos nezavede jenom do Afriky, ale také na další kontinenty.

Ve dnech 27. a 28. srpna pořádá Zoo Jihlava festival Střípky 5 kontinentů. Půjde již o 11. ročník festivalu, který ovšem tentokrát nebude zaměřen pouze na Afriku, ale i na ostatní kontinenty – cestování, dobrodružství a poznávání jejich přírody. Společné slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu v 11 hodin v africké vesnici Matongo.

REKLAMA

Oba dny festivalu od 10 do 16 hodin bude v Zoo Jihlava africký a indonéský trh, dětské soutěže nebo ochutnávku pokrmů a nápojů z různých kontinentů.

V sobotu od 11 do 20 hodin bude mimo jiné na programu hudební vystoupení africké skupiny Emongo, indiánské tance skupiny Pšito Oyate, pečení pravého indiánského chleba nebo čajový obřad v asijském parčíku. Na sobotu se navíc v zoo chystá výstava 100 let starých fotografií Afriky „Archa světel“ známého fotografa a režiséra Jana Svatoše.

V neděli mezi 11. do 21. hodinou například zahraje divadlo Totem indickou pohádku a skupina Vyděděnci předvede historický šerm. Na závěr festivalu v půl deváté večer vystoupí opět Vyděděnci s ohňovou show.

stripky 5 kontinentu 2016

stripky 5 kontinentu 2016 program

archa svetel

Návštěvníci festivalu zaplatí pouze běžné vstupné do zoo. Otevírací doba se v sobotu 27. srpna prodlouží do 20 hodin a v neděli 28. srpna do 21 hodin. Vstupenku si bude možné zakoupit do 18 hodin na všech pokladnách jihlavské zoo.

REKLAMA