OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pracovníci jihlavské oblastní charity už mají hotový souhrnný přehled Tříkrálové sbírky za rok 2018 ve svém regionu. Je sečteno všech 400 pokladniček. Letos se v charitativní sbírce vybralo 1 815 105 korun, je to rekordní částka. V loňském roce lidé na charitativní účely darovali 1 616 495 korun.

Jednotlivé výsledky za Dačicko, Telečsko, Třešťsko, Slavonicko a další obce lze najít přehledně na stránkách www.trikralovasbirka.cz, kde je možné srovnávat jednotlivé diecéze i roky.

REKLAMA

Celostátně se v Tříkrálové sbírce vybralo 112 260 037 korun. Naplněno bylo celkem 22 767 zapečetěných pokladniček a pomohlo na 60 tisíc dobrovolníků. „Výsledky letošní sbírky opět ukazují, že lidé v Česku mají stále otevřené a štědré srdce. Díky jejich darům budeme moci lépe a ve větším rozsahu pomáhat seniorům, lidem s postižením, matkám s dětmi v tísni, lidem bez domova, rodinám v tíživé situaci a sociálně vyloučeným,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo. Jak dodal, všem dárcům, dobrovolníkům i zaměstnancům ze srdce děkuje. Celkový výnos Tříkrálové sbírky 2018 bude znám v jarních měsících. Kromě peněz z pokladniček, kompletně sečtených 31. ledna večer, zahrne také DMS a přímé dary na sbírkový účet.

Využití Tříkrálové sbírky 2018 v Jihlavě a okolí

Většina vykoledovaných prostředků zůstává v regionu, kde byly vybrány. Letošní výtěžek poputuje do charitních pečovatelských služeb, které působí v Kamenici, Lukách nad Jihlavou, Telči, Nové Říši i v Kostelci. Peníze tam budou použity na aktivizační služby pro seniory.

Další část by Oblastní charita Jihlava ráda využila na provoz Šatníku v Dačicích. Jedná se o službu, která sbírá oblečení a textil, následně ho třídí a rozděluje sociálně potřebným, lidem v akutní hmotné nouzi, včetně těch, které postihla mimořádná situace, např. povodně, požár. Celý chod Šatníku zajišťují dobrovolníci.

Peníze ale budou použity také na Centrum pro sociálně znevýhodněné, které bude nově fungovat v Žižkově ulici v Jihlavě, i na záchrannou síť pro lidi v nouzi, což je nová služba charity, která se v tomto roce rozjíždí.

REKLAMA