OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Nevíte-li, komu v Zoo Jihlava patří jména Mau a Surya, vězte, že patří malým tříměsíčním slečnám tygra sumaterského. Za rok to však budou pořádné, přibližně jeden metrák vážící šelmy s ohromnou silou a potenciálem zabít divoké prase nebo jelena.

 

REKLAMA

foto zdroj: ZOO Jihlava

A jak ke svým jménům Surya a Mau přišly? V neděli 24. června, kdy se křtiny malých tygřic pořádaly, bylo v jihlavské zoo i přes chladnější počasí obrovské množství návštěvníků. Od rána měli zaměstnanci zoo připraveny hry, soutěže, ale také třeba tygří kvíz, malování na obličej, nebo netradiční fotokoutek s tygřími kostýmy pro děti i dospělé návštěvníky.

Samotný křest začal v 13:30 na prostranství před pavilonem šelem, které se podařilo návštěvníky zcela zaplnit.Jako kmotra malých tygřic vybrali zaměstnanci zoo mladého, nesmírně talentovaného muzikanta, písničkáře Jana „Pokáče“ Pokorného. Když kmotr tygřích slečen Pokáč a ředitelka zoo Eliška Kubíková strhli samolepky zakrývající do té doby utajená jména tygřic, byli křtu přítomny více než dvě stovky lidí. Jak novopečený tygří kmotr uvedl, jméno Surya znamená v indonéštině Slunce, zatímco jméno Mau by znamenalo "gr", neboť tygr se indonésky řekne Harimau. Pokáč totiž do zoo poslal dvě dvojice jmen pro tygřice – Surya – Slunce a Candra – Měsíc a druhou dvojici Hari a Mau – dohromady znamenající tygr. V jihlavské zoo se nejvíce líbilo od každé dvojice jedno jméno. Návštěvníci byli nadšeni zajímavým a vtipným výběrem jmen a také tím, že se malé tygřice i se svojí mámou opravdu po celý den předváděly uvnitř svého pavilonu.

V 16 hodin následoval koncert Pokáče na prostranství louky u dravců naproti australské farmě. Pokáč vydržel hrát přibližně hodinu všechny svoje známé hity za nadšeného aplausu publika, které na koncertě vydrželo i přes to, že přibližně v polovině koncertu spustila krátká dešťová přeháňka. Většinu písní navíc Honza Pokorný hrál na přání návštěvníků.

Celý den se i přes drobnou nepřízeň počasí náramně vydařil zejména díky skvělým návštěvníkům, akčním tygřicím Mau a Surii a jejich novému, velice vtipnému a pohotovému kmotru Pokáčovi.

 

REKLAMA