OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Elektronické hračky a vychytávky, nebo osobní projížďka unikátním vodíkovým vozem Mirai. To vše si užili návštěvníci na zastávce nové roadshow automobilky Toyota v jihlavském dealerství HS Automobil.

 

REKLAMA

Vodíková Toyota Mirai, kterou se mohla projet celá rodina, nejen že neznečišťuje vzduch, ale naopak ho dokáže čistit. Za dobu, kdy auto ujede 10 000 kilometrů, vyčistí 4,7 milionů litrů vzduchu, což je stejné množství, jaké spotřebuje dospělý člověk za jeden rok. A místo kouře z výfuku po dojezdu vypustí jen sklenici vody. Na místě si ho vyzkoušely desítky zvědavců.

Toyota v rámci této celorepublikové akce nazvané Beyond Zero představuje své nízkoemisní technologie a svá ekologická auta. S technologiemi v rámci roadshow návštěvníky seznámily interaktivní aplikace.

Toyota Mirai poprve v Jihlave PRHRUBA 29092022 02

Na místě vše vysvětlili také technologičtí experti. Principy fungování jednotlivých technologií v čele s vodíkovým pohonem přiblížily i konkrétní ukázky v podobě interaktivních mini zařízení ve speciální edukační zóně.

Toyota v rámci těchto akcí ukazuje, že jako jedna z mála automobilových značek nabízí všechny typy alternativních pohonů, od full hybridních přes plug-in hybridní modely až po bateriové a vodíkové elektromobily.

Toyota Mirai poprve v Jihlave PRHRUBA 29092022 poprve v Jihlave

K vidění byla také Toyota Corolla Cross s nejnovějším hybridem 5. generace, RAV4 plug-in hybrid, vodíková Mirai a elektromobil Toyota bZ4X. K testovacím jízdám budou pro zájemce připravené RAV4 plug-in hybrid, a právě zmíněná Mirai.

REKLAMA