OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

psychiatricka_lecebna_jihlavaZájem o zdravotnické praxe v Psychiatrické léčebně v Jihlavě ze strany středních, vyšších odborných škol a vysokých škol neustále narůstají. Školy totiž chtějí nabídnout svým studentům i zkušenosti z oboru psychiatrie, který má oproti ostatním medicínským oborům svá specifika. V letošním školním roce v jihlavské léčebně opět absolvují stáže desítky studentů z oborů zdravotnický asistent, všeobecná sestra a sociální pracovník.

„Začátky praxe na psychiatrii jsou pro mladé lidi zpočátku obrovským šokem. Fungování oddělení je postavené jinak, než na klasických odděleních v nemocnicích. Stážisté musí dodržovat přísné bezpečnostní předpisy a k pacientům mohou pouze v doprovodu kvalifikované sestry,“ popisuje základní odlišnosti praxe školáků na psychiatrii ředitelka léčebny Zdeňka Drlíková.

Studenti středních škol převážně z Vysočiny jsou v léčebně na krátkodobé čtrnáctihodinové praxi, kde se s prostředím blíže seznamují a v dalších fázích svého studia se sem někteří z nich opět vrací. Studenti vyšších odborných škol a vysokoškoláci už mají program časově i obsahově náročnější.

„Snažíme se studentům sestavit program na sto šedesát hodin tak, aby ve čtyřech týdnech vystřídali všechna oddělení a otestovali své schopnosti a psychickou oddolnost v praxi. Od přijímacího oddělení přes geriatrii, léčbu závislosti až po léčbu chronicky nemocných pacientů,“ vyjmenovává hlavní sestra Jana Flašková a dodává, že nejčastěji mají zájem o praxi studenti Jihočeské univerzity z Českých Budějovic.

Kromě středoškoláků stážují v Jihlavě také studenti psychologie z Masarykovy univerzity v Brně a Palackého univerzity v Olomouci, kteří zde ve spolupráci s odborníky pracují na svých vysokoškolských pracích.
REKLAMA