OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Výnos z prodeje svařeného vína na náměstí krajského města dosáhl částky 210 tisíc korun. Jako každý rok poputují peníze na charitativní účely.

Mimořádně vysoký zájem veřejnosti a rekordní výtěžek charakterizovaly 9. prosince 2016 tradiční vánoční akci „Bosch svařák“ pořádanou jihlavskou firmou Bosch Diesel. V tento den se její zaměstnanci opět sešli pro dobrou věc a uspořádali pro širokou veřejnost na jihlavském Masarykově náměstí 13. ročník charitativní akce s doprovodným kulturním programem, laserovou show a závěrečným ohňostrojem, které přilákaly na šest tisíc návštěvníků. Letošní „Bosch svařák“ byl zaměřen na tradice, na akci tak bylo možné najít ukázky tradičních řemesel, živý betlém i ochutnávky různých vánočních kulinářských specialit. Akci doplnil vánočně vyzdobený Bosch kamion se zajímavým programem pro děti. Rodinná atmosféra přinesla zážitek plný pohody, klidu a radosti.

REKLAMA

Fotoreportáž z vánoční charitativní akce „Bosch svařák“ ze dne 9. prosince 2016. Foto: archiv Bosch Diesel

Získaný výtěžek z prodeje svařeného vína dosáhl rekordní částky 210 tisíc korun. Jako hosté se charitativní akce zúčastnili primátor statutárního města Jihlavy Rudolf Chloupek a náměstkyně primátora Jana Mayerová.

Bosch Diesel výtěžkem z prodeje svařeného vína každým rokem podporuje veřejně prospěšné organizace a projekty. Letošními příjemci peněz budou Oddělení geriatrie a následné péče Nemocnice Jihlava, Středisko hospicové péče Jihlava a sdružení Roska Jihlava pro osoby s roztroušenou mozkomíšní sklerózou.

Finanční dar geriatrickému oddělení přispěje na další Vánoční pokoj jihlavské nemocnice. Peníze vybrané v rámci sbírky umožní přestavbu a vybavení pokoje pro dlouhodobě nemocné pacienty, včetně pořízení polohovacích lůžek a jídelních stolků. Finanční dar pro Středisko hospicové péče Jihlava půjde na nákup koupacích a polohovacích lůžek pro nevyléčitelně nemocné klienty. Finanční dar pro sdružení Roska Jihlava bude využit na podporu pomocných rehabilitačních a sociálních programů sdružení, určených pro klienty s roztroušenou mozkomíšní sklerózou.

Přejímání společenské odpovědnosti

„V rámci našeho aktivního partnerství s městem Jihlavou a Krajem Vysočina rádi prokazujeme, že jsme schopni převzít svůj díl společenské odpovědnosti. Charitativní akce typu vánočního prodeje svařeného vína by měly být pro město Jihlavu a celý region Vysočiny jasným signálem, že Bosch v Jihlavě a na Vysočině pevně zakořenil a bere svoji společenskou odpovědnost vážně,“ sdělil na závěr vánoční akce obchodní ředitel firmy Ralph Klaus Carle.

REKLAMA