OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na gynekologii v jihlavské nemocnici je nově k dispozici pokoj pro těhotné ženy, které musejí trávit týdny pod dohledem lékařů. Na konci loňského roku se na něj složily desítky lidí a na tři pacientky tak nyní čeká příjemné zázemí mající co nejlépe napodobit domácí prostředí. V pokoji jsou nové postele, nábytek, doplňky i kompletně zrekonstruovaná koupelna.

Plány oprav začaly už na jaře, poslední práce skončily v těchto dnech. „Například na postele jsme čekali několik týdnů. Teď je pokoj ale přesně takový, jaký jsme chtěli,“ říká vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení a autorka pokoje v jedné osobě Alena Valová.

REKLAMA

Foto: archiv Nemocnice Jihlava

Nový pokoj má být podle jejích slov příjemným klidovým místem připomínajícím domácí prostředí, tak, aby hospitalizace žen, které v řadě případů zanechávají doma malé děti, byla o něco snesitelnější. Stejně jako je tomu u předchozích Vánočních pokojů, ani v tomto pacienti za pobyt neplatí.

Celkově se v jihlavské nemocnici podařilo díky dárcům opravit již tři Vánoční pokoje. Desítky lidí se už skládaly na rekonstrukci zázemí pro děti a hospitalizované pacienty po úrazech, nyní i pro dlouhodobě ležící těhotné pacientky. Sbírka vždy trvala do Štědrého dne.

V roce 2013 se podařilo vybrat 117 500 korun, za které se opravilo zázemí pro hospitalizované děti a jejich doprovod. V roce 2014 to byla částka 101 169 korun, díky kterým se opravilo zázemí pro tři pacienty na traumatologickém oddělení. Loni se podařilo vybrat 107 450 korun. Princip byl vždy stejný, na stránkách www.nemji.cz/vanocnipokojsi mohli dárci vybrat konkrétní položku nebo přispět libovolnou částkou. „Vánoční pokoj se plánuje také v letošním roce,“ uzavřela mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

REKLAMA