OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

sklepen_Ve druhé polovině října, od 18. do 30. 10. 2010 bude na zámku v Telči probíhat natáčení seriálu Borgia. Z tohoto důvodu jsme nuceni omezit provoz zámku a uzavřít obě prohlídkové trasy. Otevřena zůstává pouze Zámecká galerie s výstavou "Hračky nestárnou".

divadeln_sl_
Dvanáctidílný seriál Borgia se bude natáčet v České republice od letošního října do května příštího roku. První čtyři díly se budou natáčet také na státním zámku Telč, v termínu od 18. do 31. října 2010.  Dalšími místy, kde bude vznikat tento historický seriál, jsou Barrandovské ateliéry a některé pražské exteriéry.

francouzsk_zahrada_
Natáčení je skutečně mezinárodním projektem, neboť producentem seriálu je francouzská společnost Atlantique Productions, Lagardère Entertainment, koproducenty jsou německá firma EOS Entertainment a česká firma ETIC Films. První čtyři díly bude režírovat německý režisér Oliver Hirschbiegel, který se podílel například na tvorbě filmu Pád Třetí říše a režíroval některé díly známého seriálu Komisař Rex. Autorem scénáře je jeden z nejtalentovanějších amerických scénáristů - Tom Fontana.

Kov_chodba_
Seriál Borgia by měl obsahovat dvanáct 52-minutových epizod, které se zabývají historií tohoto slavného rodu se španělským původem, z něhož pochází mimo jiné dva papeži. Rod Borgiů byl jedním z nejmocnějších a nejbohatších rodů nejen v renesančním Vatikánu, ale i na území celé Itálie.

ndvo_
Na zámku v Telči to při natáčení bude vypadat jako ve středověkém Římě nebo Pise. Budou se zde filmovat renesanční interiéry - v seriálu se objeví především renesanční sály na prohlídkové trase A - Zlatý sál, Rytířský a Divadelní sál. Dále to bude starý pivovar v západní části zámku, který svými zajímavými prostorami vždy upoutá filmové štáby.

rytirsky_sal_
V prostorách zámku budou vytvořeny také kulisy půdy Sixtinské kaple, přičemž prostor kaple bude postaven v Barrandovských ateliérech.  Pro natáčení bude využit i prostor Malého dvorku, dále prostory starého hradu, zámeckých nádvoří a části zámecké zahrady. Pozornosti filmařů neuniklo ani zámeckého podzemí a natáčet se bude i v sousedství zámku, v prostorách Křížové cesty. V seriálu si v rámci komparsu zahraje také řada obyvatel města Telče.

sal2_
Další informace na http://www.lagardere-entertainment.com
REKLAMA