V sobotu 18. dubna se konala hlavní vlna dobrovolnických úklidů českých měst, obcí a přírody uspořádaných v rámci projektu Ukliďme Česko 2015. Jak jednotlivé úklidové akce, jichž se konalo více než devět stovek, vypadaly a co zajímavého účastníci při úklidech našli, mohou zájemci zjistit během měsíce května díky soutěži fotografií z úklidů.

„Rádi bychom se o záběry z průběhu jednotlivých úklidových akcí podělili s více než 30 tisíci dobrovolníků, kteří se akce aktivně zúčastnili, ale také s těmi, kteří se letos nemohli zapojit. Třeba pro ně budou fotky motivací přidat se při příštím ročníku,“ sdělil jeden z pořadatelů akce Miroslav Kubásek. „Spousta momentek totiž dokazuje, že naše akce není jen o dřině, ale že přináší i spoustu humorných situací, kuriózních nálezů a v neposlední řadě má i společenský rozměr v podobě doprovodných programů,“ dodal.

REKLAMA

Z téměř 200 zaslaných fotografií vybrali pořadatelé 40, z nichž bude moci každý na facebookovém profilu akce vybrat během měsíce května svého favorita. Fotosoutěž projektu Ukliďme Česko startuje již tuto středu 6. května a vítěz se bude hledat ve čtyřech soutěžních kategoriích: mezi uměleckými a vtipnými fotografiemi, fotografiemi zachycujícími kuriózní objevy ze skládek a také mezi momentkami z doprovodného programu úklidových akcí. Z každé kategorie pak tři fotografie, které získají nejvíce hlasů, obdrží cenu v podobě filtrační konvice na vodu, tričko akce s motivem „Viktor Čistič“ a vítěz kategorie navíc roční předplatné časopisu Naše příroda.

„Množství zaslaných fotografií nás příjemně překvapilo, stejně jako kvalita většiny z nich. Pokud mezi finálovou čtyřicítkou fotografií najdete svého favorita, neváhejte mu dát ‚like‘, i na vylosované hlasující totiž čekají hodnotné ceny,“ motivuje k hlasování další z pořadatelů Radek Janoušek.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA