zamrzly vodomerNepříjemnost v podobě zamrzlého vodoměru pomáhali zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK  od začátku letošního roku řešit už více než dvěma tisícovkám zákazníků z jihu a západu Čech. Postarat se o vodoměr a to nejen při mrazech přitom musí majitel nemovitosti.  „Letošní lednové a únorové mrazy byly skutečně extrémní. Roční průměr mrazem poškozených vodoměrů se pohybuje mezi 500 –800, letos jich zatím bylo 2 100,“ popsala mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Za výměnu vodoměru majitel zaplatí 1 000 až 1 500 korun, navíc ho může nepříjemně překvapit účet za uniklou vodu. Hlavně na rekreačních chatách a chalupách, kam v zimě lidé přijíždějí jednou za čas, mohou následné škody převýšit samotnou platbu za výměnu poškozeného vodoměru. „Proto doporučujeme pečlivě uzavřít sklepní okna a vodoměrné šachty, popřípadě přístroj obalit nepromrzajícím materiálem, například polystyrenem,“ radí Jitka Kramářová.

REKLAMA

Pokud vodoměr přece jen zamrzne, lidé by se jej neměli snažit rozehřát otevřeným ohněm. Žár totiž poškodí plastové části vodoměru a přístroj po takovém zásahu většinou stejně nefunguje.  Aby byla vzniklá škoda co nejmenší, je lepší, když se zákazníci co nejdříve obrátí na nejbližší povozní středisko společnosti ČEVAK. K dispozici je jim také linka 800 120 112.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA