OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

janousek_vrazda_pacovKrajský soud v Táboře se v úterý začal zabývat osm let starou vraždou z Pacova na Vysočině. Čin se stal už v roce 2002, ale zbytky těla oběti našel svědek až letos v červnu ve studni jednoho z domů. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O ODHALENÍ HRŮZNÉ VRAŽDY V PACOVĚ!

Obžalovaným je 56letý Karel Janoušek, který měl nejspíš 11. listopadu 2002 večer v opilosti a po slovní hádce, nejméně 11 krát bodnout svého bratrance 44letého Petra Dolejše. Umírajícího příbuzného měl poté podle obžaloby shodit do několik metrů hluboké studny na zahradě u svého domu. Za tragédií byla žárlivost, neboť Dolejš měl Janouškovi chodit za jeho v té době budoucí manželkou. Ještě dříve, než se na vraždu přišlo, se Janoušek s ženou rozvedl.

Obžalovaný muž, který u soudu vypovídal velmi zmateně, část výpovědi četl z papíru a jeho věty mnohdy nedávaly souvislost, vinu popírá. "Já jsem ani nevěděl, za co jsem na policii. Až tam mi řekli, že za vraždu, ale já žádnou nespáchal. Já jsem nic neudělal, přísahám," uvedl před soudem.

Ve své výpovědi také Janoušek mimo jiné řekl, že Dolejše měli do studny hodit synové jeho nastávající, kteří dům občas navštěvovali. Dolejš prý podle výpovědi obžalovaného rád holdoval alkoholu a měl také jeho budoucí manželku obtěžovat. "Navrhoval nám, abychom měli pohlavní styk ve třech. To jsem odmítl a odešel jsem," řekl soudu. "A to vás nenapadlo, že když odejdete, může se ten styk konat jen ve dvou?" položil obžalovanému otázku soudce Milan Krejčiřík. "Ne, to mne nenapadlo," odvětil muž.


Karel Janoušek také řekl, že si ho jeho žena vzala z vypočítavosti a on má pocit, že to bylo kvůli majetku, hlavně kvůli domku, v němž se pak čin stal. "Měli to na mne všechno připravené. Dolejše se zbavili kluci, synové mé tenkrát budoucí ženy, protože ji obtěžoval a dolézal za ni. Viděl jsem tehdy z okna, jak on leží na jedné půlce poklopu studny a její synové ho nohama popostrkávají do studny. Bál jsem se to říct, abych neskončil, jako on," vypověděl Janoušek před soudním senátem.

Ve výsleších na policii ani v přípravném řízení přitom obžalovaný vůbec neuvedl, že by něco takového viděl. Naopak opakovaně uváděl, že neví, co se s jeho bratrancem osudného dne stalo. Jen ho viděl, jak leží venku, zřejmě opilý, pak se prý ztratil. "Asi ho odvezli synové," říkal na přeskáčku zmateně Janoušek.

U soudu by měli ještě vypovídat svědci a také soudní znalci. Ti by měli zhodnotit psychický i fyzický stav obžalovaného, jeho osobnost a také popsat, jak přesně Petr Dolejš zemřel.
"Pokud se dostaví řádně všichni svědci a znalci, pak předpokládám, že bychom rozsudek vynesli ve čtvrtek," podotkl soudce Milan Krejčiřík.

Obžalovanému Karlu Janouškovi hrozí za trestný čin vraždy 12 až 15 let, nebo trest výjimečný. Podle státní zástupkyně se vraždy dopustil zvlášť trýznivým způsobem.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA