OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Čtvrtým rokem využívá hokejový tým HC Soligorsk z partnerského regionu Minské oblasti Běloruska pozvání Kraje Vysočina na hokejový kemp. Pro třiadvacet mladých hokejistů do 12 let je v Pelhřimově připraven týdenní intenzivní trénink zaměřený především na zlepšení herní techniky, kombinačních dovedností, zvýšení kondice.

Organizaci sportovního soustředění zajišťují HC Lední medvědi Pelhřimov. Mladí hráči si během svého pobytu na Vysočině kromě Pelhřimova zahráli také na ledě v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a v Jindřichově Hradci. Běloruský HC Soligorsk v současné době působí v běloruské extralize, mládež pro klub trénuje slovenský trenér Tomáš Čajkovský.

REKLAMA

Týdenní rozvrh hokejového kempu počítá každodenně s dopoledním intenzivním tréninkem. Na přání běloruského klubu je do programu zařazeno co nejvíce zápasů s různě silnými soupeři. Kemp bude o víkendu ukončen dvoudenním maratonem patnácti zápasů pěti domácích klubů právě s hostujícím HC Soligorsk. Pozvání na led vedle domácího Pelhřimova přijaly n kluby z Jindřichova Hradce, Kladna, Bystřice nad Pernštejnem a Českého Krumlova.

Prázdninový hokejový kemp se v Pelhřimově koná už sedmým rokem, pokaždé na objednávku Kraje Vysočina. První tři ročníky jej využívali hokejisté z partnerského francouzského regionu. Poté, co region změnil správní členění a zanikla původní struktura tamního hokejového klubu, využívá nabídku k tréninku běloruský partnerský region.

REKLAMA