OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jde vlastně o malou veřejnou knihovnu, přináší momentální užitek a rozvoj čtenářské gramotnosti všech generací v Pelhřimově. Půjčte si knihu, vezměte, vraťte, nechte si ji nebo nějakou vložte. Iniciativa nejen Hodiny H. A v Pelhřimově pro Pelhřimáky i návštěvníky města „vyrostly“ hned čtyři knihobudky.

 

REKLAMA

knihobudka pelhrimov HODINAH

Foto zdroj: Hodina H

Bylo nebylo… Byla jednou jedna Hodina H, která dělá všechno možné pro velké lidi i malé lidičky v Pelhřimově, v ČR i ve světě, mimo jiné podporuje nápady mladých lidí a jedním z nich byla právě knihobudka. Hodina H se nápadu chopila a oslovila ke spolupráci SPŠ a SOU Pelhřimov. Zástupci této školy se pro projekt od začátku nadchli a projevili neutuchající píli a elán. Studenti oboru operátor dřevařské a nábytkářské výroby, truhlář a zámečník vytvořili za vedení pana Straky a s podporou pana Třísky krásné, užitečné a bezpečné budky pro knížky pro pelhřimovskou veřejnost. Všichni společně udělali rozpočet, měřili, navrhovali rozměry a materiály a nakonec knihobudky spatřily světlo světa. Ke spolupráci se nechalo zlákat i Knihkupectví U Vrány, a tak je zajištěn řádný knižní partner. Dále Hodina H oslovila město Pelhřimov, aby se zapojilo do umisťování knihobudek.

A jak to bylo dál? Jak už to v pohádkách bývá, je potřeba splnit několik úkolů, aby všechno dobře dopadlo. Knihobudky jsou tak trochu zakleté, i když jde o projekt, který podporuje spolupráci, aktivitu, kreativitu, rozvoj města, čtenářskou gramotnost a další aspekty společenského života. Aby knihobudky v zakletí nezůstaly, je nutné „najít jim partnera“. Dobrou zprávou je, že jedna knihobudka již byla vysvobozena, našel se partner, který umožnil její umístění. Patří mu dík. První knihobudka bude ve dne v noci pro všechny zájemce k dispozici na Autobusovém nádraží Pelhřimov společnosti ICOM transport.

Projekt je realizován Hodinou H s partnery nefinančního charakteru.

REKLAMA