OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Letos v dubnu přišla čtyřčlenná rodina z Humpolce naprosto znenadání o maminku. Teprve šestatřicetiletou Jitku Černockou připravil o život v podstatě vyvrtnutý kotník. Nečekaná zpráva zaskočila i paní učitelku z mateřské školy, kam dochází pětiletý Martínek Černocký, a tak se rozhodla, že se s žádostí o pomoc obrátí na Oblastní charitu Havlíčkův Brod (OCH HB). Ta se s Charitou České republiky domluvila, že peníze, které zhruba během jednoho měsíce dorazí na charitní účet, budou věnovány právě Černockým. Vedle toho se v Humpolci na vybraných místech objevily tři zapečetěné pokladničky, do kterých mohli přispívat i další lidé. Díky štědrosti dárců se podařilo vybrat celkem 77 334 korun.

Charita jednala rychle, neboť bylo zapotřebí, aby pomoc přišla co nejdříve. Martin, manžel Jitky Černocké, zůstal najednou na všechny praktické záležitosti a každodenní povinnosti sám. Svým dětem, pětiletému Martínkovi a sedmileté Leontýnce, chtěl zajistit co nejvíce volnočasových aktivit, ať už v podobě společných výletů, nebo návštěv zájmových kroužků. To však znamená značné finanční výdaje, které si nemohl dovolit. Se zaměstnavatelem se dohodl, že přejde na pobočku v Humpolci, a to i za cenu práce na nižší pozici, a tudíž méně finančně ohodnocené. Uvědomuje si totiž, že jej nyní potřebují hlavně jeho děti. „Velmi mile mě překvapila výše vybrané částky. Nečekal jsem, že lidé budou tolik solidární. Všem, kteří nám pomohli, moc děkujeme. Darované peníze používáme vlastně pořád, na zaplacení nájmu, elektřiny a podobně,“ poděkoval Martin Černocký.

REKLAMA

Lidé mohli korunky vhazovat i do zapečetěných kasiček, které byly umístěny ve střediscích OCH HB v Humpolci, tedy v Astře – denním centru pro seniory i ve Středisku charitní pomoci, a pak ve firmě Valeo, kde Jitka Černocká pracovala. Právě tam byla kasička s celkem 8 114 korunami „nejtučnější“. „Vybrané peníze rodině postupně vyplácíme, přičemž pan Černocký dokládá, na co je používá. Domluvili jsme se, že budou směřovat hlavně na potřeby dětí,“ zmínila zástupkyně ředitelky OCH HB Jana Dománková, která je s rodinou v kontaktu. Zároveň doplnila, že se v rámci brodské charity jednalo o první veřejnou sbírku tohoto typu.

REKLAMA