OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V pátek 16. září od půl sedmé večer bude Malá scéna Kulturního domu Máj v Pelhřimově patřit poutavému vyprávění českých cestovatelů, fotkám z dalekých krajin a zajímavým informacím o cestování. Ekvádor přiblíží Marie Lollok Klementová, mezi přírodní národy se návštěvníci podívají s Davidem Švejnohou.

Den cestovatelů je zcela nová akce, která nabídne zajímavé přednášky s promítáním a diskuzí. Příchozí se také mohou těšit na workshop „Staň se cestovatelem“, který povede David Švejnoha. Tematicky akci doplní výstava fotografií Jindřicha Štěrby.

REKLAMA

Jak se žije v podhůří úchvatných And? Jaká je budoucnost přírodních národů v 21. století? A co si připravit na několikaměsíční cestu? Nejen tyto otázky cestovatelé zodpoví.

„Po téměř týdenní cestě motorovou kanoí jsme dorazili ke kmeni Waorani. Hrdý kmen obývající vzdálené oblasti ekvádorských deštných pralesů. Muži byli úplně nazí, akorát penis měli přivázaný k pasu tenkým provázkem. A víte proč? Po delší době mezi obyvateli malé vesničky jsem se konečně osmělil a zeptal se lovce vedle mě. Zasmál se a řekl: ‚Už jsi někdy běžel nahý skrz trnité keře?‘ Ihned mi došlo, že je to vlastně velice praktická záležitost,“ prozradil David Švejnoha jedno ze svých zjištění. O další se podělí v rámci své přednášky s názvem „Přežijí?“.

den cestovatelu pelhrimov 16092016 plakat

Akce je podpořena Rozvojovým fondem města Pelhřimov.

REKLAMA