OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Do Denního stacionáře, který je provozován jako ambulantní služba Domova Jeřabina Pelhřimov, p. o., budou od února docházet noví klienti z řad veřejnosti. Doposud do stacionáře docházeli pouze klienti, kteří jsou uživateli pobytové sociální služby Domova Jeřabina neboli žijí v domácnostech organizace.

Od okamžiku, kdy se klienti Domova Jeřabina v rámci transformace sociálních služeb přestěhovali do nových domků, byl spuštěn Denní stacionář a rozběhla se první jednání se zájemci o tuto novou sociální službu, která je poskytována osobám s mentálním postižením. Denní stacionář je připraven poskytnout své služby nejen v Pelhřimově, ale i v Počátkách na Pelhřimovsku.

REKLAMA

V rámci své ambulantní služby je Domov Jeřabina schopen novým klientům v Pelhřimově nabídnout výtvarnou, keramickou či počítačovou dílnu a dílnu Axmanovy techniky. Počátecký stacionář je na zájemce připraven svou floristickou dílnou. Denní stacionáře mají nejen širokou nabídku dílen, také klientům dávají možnost zapojit se do prodejních aktivit, volnočasových výletů a především kolektivu nových přátel a pracovníků, kteří je službou budou provázet.

„Domov Jeřabina Pelhřimov i nadále přijímá nové klienty z řad veřejnosti, kteří trpí mentálním onemocněním,“ říká sociální pracovnice organizace Lucie Kopečková, která všem novým zájemcům pomůže s přihlášením do služby a vyplněním potřebných náležitostí před příchodem do stacionáře.

Služby Denního stacionáře jsou poskytovány dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

REKLAMA