OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Tolik dětí jako v pátek 11. listopadu pelhřimovská hala určená především pro plážové sporty zatím nezažila. Jeden z kurtů haly Beachwell za ZŠ Osvobození zaplnily dvě stovky dětí, většina z nich v kostýmech patřičně sladěných do halloweenského stylu. Takové téma pro páteční zábavné odpoledne zvolily pořadatelky z Rodinného centra Krteček. To se na akci nazvané Halloween na písku podílelo spolu s areálem Beachwell.

„Začátkem listopadu to u nás opravdu žilo. Jsme rádi, že po prestižním evropském turnaji v plážovém volejbale jsme mohli na písku přivítat i ty nejmladší. Těší nás, že se prostředí haly ukázalo jako velmi atraktivním místem nejen pro sportovce, ale i pro děti,“ podotýkají majitelé areálu Beachwell Zuzana a Vladimír Kozlerovi. Přestože dětský Halloween v takovém měřítku dosud v Pelhřimově nemá tradici, nápad sejít se v deštivém období s dětmi v kostýmech se zalíbil.

REKLAMA

Foto: archiv Beachwell

Chodník ve sportovně-relaxačním areálu už od sídliště lemovaný dýněmi před začátkem akce v 16 hodin napovídal, kudy vede správná cesta. Uvnitř haly pak na děti čekala velkolepá halloweenská výzdoba z desítek heliových balónků, obří ležící pavouk či balónkoví pavouci a duch na síti dělící kurty. O show s písničkami a říkankami se postarala skupina dětí ve veselých kostýmech, která si říká Čiperkové. „Šestice dětí s mladou moderátorkou dokázala dětské diváky opravdu zaujmout. Děti je obklopily v těsné blízkosti a většina z nich nespustila oči po celou dobu účinkování. Na akci přišli rodiče s dětmi věkově od těch úplně nejmenších, které ještě ani nechodily, až po ty předškolní. Ty, které nevydržely po celou dobu sledovat písničkový program, se hravě zabavily na písku. Celkem halu zaplnilo kolem čtyř set dětí s rodiči a prarodiči,“ přibližuje průběh akce Zuzana Havlová, organizátorka a dobrovolnice Rodinného centra Krteček v Pelhřimově. To provozuje v bývalém Domě služeb v ulici Palackého herničku a během roku pořádá řadu akcí především pro ty nejmenší děti, předškolkové, ale i starší. „Děkujeme rodičům, že podpořili provoz Rodinného centra Krteček dobrovolným vstupným. Celkem přispěli částkou 7953 korun a díky sponzorům akce směřuje celá tato částka do pokladničky určené na provoz centra," uzavírá Zuzana Havlová.

Téměř hodinový program zakončili Čiperkové úspěšnou autogramiádou. Malí účastníci Halloweenu na písku navíc neodešli s prázdnou, v jedné ruce si odnášeli balónek a v druhé sladký muffin.

REKLAMA