OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zelivKlášter v Želivě má šanci stát se nejzajímavější tuzemskou turistickou aktivitou. V anketě portálu kudyznudy.cz je mezi deseti unikáty z Vysočiny, které o titul organizace CzechTourism bojují. Právě probíhající Želivské kulturní léto výrazně pomáhá klášteru sbírat body v soutěži. V případě úspěchu to může přinést klášteru další návštěvnický zájem, stejně jako v loňském roce znojemskému podzemí, které z úspěchu těží do dnes.

Premonstrátský klášter v Želivě je pro turisty stále populárnější. Komplex se stal na začátku února letošního roku Národní kulturní památkou, od začátku léta v něm probíhá první ročník festivalu Želivské kulturní léto. „Letní festival se nese v duchu chrámové hudby, výstav, jazzu a dalších doplňkových aktivit a do areálu kláštera přilákal už tisíce návštěvníků. A právě oni nám nyní pomáhají s hlasováním v soutěži o nejoblíbenější turistickou aktivitu,“ říká provisor kláštera Jáchym Jaroslav Šimek.

Mimo toho mohou návštěvníci v ambitech kláštera zhlédnout zajímavou výstavu na téma 14 (např. 14 zastavení) výtvarné skupiny Restaurátorské konservy. Obrazy vznikly při workshopu skupiny v rámci festivalu.
V klášteře už dlouhá léta žije zpěvačka Naďa Urbánková a v minulém roce se stal také vyhledávaným cílem manažerů a známých osobností, kteří si sem jezdí odpočinout od stresu a starostí. Želivský klášter patří mezi nejstarší kláštery v České republice a za bezmála tisíciletou existenci si prošel pestrou historií. Mezi milovníky zlatavého moku je vyhlášen především pro neopakovatelnou chuť tří druhů klášterního piva, které se vyváží i několika států po celé Evropě.

O tom, zda se želivský klášter bude moci pyšnit titulem titul Cena Kudy z nudy 2010 rozhodnou návštěvníci portálu Kudy z nudy.cz. Hlasování probíhá až do konce srpna a každý účastník soutěže může hlasovat pouze jednou.
REKLAMA