OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

vrazda_pacov_studna_08062010_01Jihlavští kriminalisté v pátek uzavřeli několik let starý případ vraždy v Pacově Na Pelhřimovsku. Pětapadesátiletý invalidní důchodce z Pacovska osm let unikal spravedlnosti, když v listopadu 2002 ze žárlivosti pobodal svého šestatřicetiletého bratrance a pak ho ještě živého vhodil do studny na dvoře rodinného domu, zasypal odpadem a zavřel nad ním betonové víko. Muž pak ve studně zemřel.

Policie celou dobu měla bratrance v databázi pohřešovaných lidí. Případ tehdy vyšetřovali kriminalisté z Českých Budějovic. Násilnou trestnou činnost včetně vražd převzali jihlavští kriminalisté od svých kolegů teprve na začátku letošního roku. Dopadnout pachatele jim pomohla až náhoda.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O PACOVSKÉ VRAŽDĚ!"Někdo někde vykládal, že ten dotyčný měl někoho zabít. Na základě těchto podezření jsme si pozvali svědky a ti nám to nakonec všechno řekli, jak to bylo," popsal jihlavský kriminalista Michal Laška.

Tento týden navštívil obviněného muže ve vazební věznici. "Setrvává na své výpovědi, že nic neudělal. Neustále vymýšlí další své konstrukce, kdo by to mohl udělat. Usvědčuje ho ale korunní svědkyně," poznamenal Laška.

Ten už vyšetřovací spis uzavřel a v nejbližších dnech ho odešle na státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby pro trestný čin vraždy. Obviněnému, který byl v minulosti několikrát trestně stíhán pro majetkovou i násilnou trestnou činnost, hrozí až patnáct let vězení nebo výjimečný trest.
REKLAMA