OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Před čtyřmi lety vznikl v Domově Jeřabina Pelhřimov filmový snímek Mikola – tenkrát na Koločavě.  A ve dnech 10.–11. června 2016 se konal již desátý ročník Mental Power Prague Film Festival, kde se film už podruhé promítal.

Byli jsme pořadateli osloveni, abychom na tomto jubilejním ročníku festivalu tento film, který při první projekci získal pět nominací a dvě hlavní ceny – Cenu za vedlejší mužskou roli a Cenu České televize – opět uvedli.  A tak si herci, kteří ve filmu ztvárnili role českých četníků, měli možnost zavzpomínat na samotné natáčení a opět prožít slavnostní okamžiky celostátního festivalu. A že bylo co prožívat.

REKLAMA

Foto: archiv Domova Jeřabina

V pátek večer se v La Fabrika uskutečnilo slavnostní promítání všech přihlášených filmů. Každý účastník si mohl zvolit, zda bude sledovat soutěžící snímky, nebo koncerty skupin Vypsaná Fixa, Tatabojs či Olympic v dalších sálech. Úžasnou atmosféru vytvořila i Tereza Voříšková, která neodmítla žádné pozvání k tanci. Čekání na krásný večer jsme vyplnili prohlídkou orloje a procházkou po Staroměstském náměstí i přilehlými uličkami.

Druhý den jsme u bohaté snídaně načerpali dostatek sil a vydali se do zoo, kde se právě konal křest prvního slůněte s bohatým doprovodným programem. Pomalu se ale blížil čas galavečera, na který jsme se velmi těšili.

Sobotního galavečera se zúčastnila řada známých osobností, třeba Eva Holubová, Igor Bareš nebo Michal Suchánek jako porotci anebo například Vojta Dyk a Táňa Vilhelmová, kteří nás přišli pozdravit a podpořit. Nikdo z nich neodmítl přátelský rozhovor ani fotku na památku.

Celý večer jsme s napětím sledovali, jestli nedostane náš film nějakou cenu. Nominován byl na Cenu za hlavní ženskou roli, kterou jsme nakonec nezískali, ale díky atmosféře, která zde panovala, se na smutek brzy zapomnělo.

Festival jsme si opravdu užili a navíc naši klienti navázali pár nových přátelství.

Simona Tomanová
Domov Jeřabina Pelhřimov, p. o.

REKLAMA