OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Sám oceánem. Tak se jmenuje přednáška Tomáše Kůdely, která je na programu pelhřimovské knihovny ve středu 19. října. Jak název slibuje, jachtař se podělí o zkušenosti ze své letošní plavby přes Atlantik a zpět do Evropy, kdy se část cesty musel spoléhat jenom sám na sebe. Přednáška začne v 17 hodin.

Tomáš Kůdela si letošní plavbou splnil velký sen. „Chtěl jsem zažít absolutní svobodu a nezávislost. Prošel jsem dlouhou cestu, než jsem si uvědomil, že tyto kvality mi poskytne jen moře a oceán,“ ohlíží se zpět jachtařský instruktor, který se letos vydal na čtyřměsíční plavbu Atlantickým oceánem. Na jeho cestě ho doprovázeli lidé, kteří chtěli na svém životě něco změnit, prožít sílu přítomného okamžiku a spojení sami se sebou. „Byli to jak amatéři, tak lidé, kteří už někdy na lodi pluli. Stali se právoplatnými členy posádky, naučili se kormidlovat, nastavit plachty, ale hlavně si plavbu užili,“ říká Kůdela.

REKLAMA

Foto: archiv Tomáše Kůdely

Na Bermudech však nastal zlom a jachtař musel nejtěžší úsek plavby plout sám. „Nevěděl jsem, kolik dní strávím na otevřeném oceánu ani co mi nevyzpytatelné moře přichystá,“ láká trochu tajemně na přednášku, kde bude posluchačům povídat o totálním vyčerpání či ztrátě autopilota, ale také o vytouženém pocitu svobody a nalezení sebe sama. Vyprávění doplní záběry z plavby.

jachtar prednaska sam s oceanem plakat KUDELA

Tomáš Kůdela také už teď připravuje další plavby. „V příštím roce mám v plánu Francii, Belgii, Nizozemsko a Německo, v létě bych rád plul do Norska,“ uzavírá s tím, že přesné termíny cest teprve ladí a zveřejní je co nejdříve na www.tomaskudela.cz.

REKLAMA