OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Odpočinout si a něco nového poznat v tomto období vyrážejí i uživatelé služeb pelhřimovského Domova Jeřabina. O své zážitky se rozhodli podělit s našimi čtenáři.

Klienti Domova Jeřabina Pelhřimov tráví svoji dovolenou letos poprvé trochu jinak než jindy. Jiný je již termín – připadá totiž opravdu na období, kdy je pro nás všechny vcelku normální na dovolenou odjet. Dříve klienti „dovolenkovali” většinou v jarních nebo až podzimních termínech, které zohledňovaly potřebu čerpání dovolených zaměstnanců tak, aby vůbec bylo možné se na dovolených prostřídat. Často navíc odjížděla naráz velká skupina až čtyřiceti lidí. Dnes už jezdí menší kolektivy a v obvyklých termínech, s lidmi, které mají rádi.

REKLAMA

Foto: archiv Domova Jeřabina

Již červnový termín si vybrali klienti z Chráněného bydlení v Humpolci, kteří vyrazili poznávat krásy Lipenské přehrady. Pro ubytování si našli penzion v půvabném městečku Horní Planá, odkud vyjížděli za poznáním a dovolenkovými zážitky jako aquapark ve Frymburku, plavba parníkem, přívoz, ranč, Český Krumlov s jeho zámkem, muzeem voskových figurín a vodáky i minizoo v Plané. A taky gurmánské zážitky v restauracích, cesta vlakem a autobusem i unavené nohy z pěších túr anebo večerní posezení.  

Prostě taková normální dovolená s partou lidí, se kterými je jim fajn. Pobyt, jenž si sami vybrali a naplánovali. A navíc v turistické sezoně.

Vzkaz od klientů? Doporučujeme!

Simona Tomanová
ředitelka Domova Jeřabina Pelhřimov

 

REKLAMA