OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zahrady domů, do nichž se přestěhovali klienti Domova Jeřabina, co nevidět rozkvetou.

Klienti Domova Jeřabina Pelhřimov mají letos velký úkol. V nových domech se již dobře zabydleli, naučili se mnoho nového a nyní je čeká další výzva.

REKLAMA

Tou se pro ně stala zahrady u jednotlivých domů. V průběhu zimy společně vytvářeli návrhy a vymýšleli, kam se zasadí stromky, kam keře a kde bude nejlepší vysadit trvalky a kde letničky anebo kam si postaví fóliovník a co přijde do něj.  

Společně s pracovníky si klienti objednali potřebné keře a květiny. Některá semena květin a zeleniny si již zaseli do truhlíků a předpěstovávají si je sami.

Foto: archiv Domova Jeřabina

Také floristická dílna Domova Jeřabina nezůstává pozadu. Začátkem jara se zde vysela první semínka nejrůznějších druhů semen za účelem vypěstovat vlastní sazenice, které se budou distribuovat po zahradách v celé organizaci.

Mnoho druhů se ve speciální místnosti vyselo do semenáčků a po čas klíčení zavlažovalo. Jakmile rostlinky vyklíčili ze semínek, přesadily se do plastových sadbovačů. Floristická dílna nabídne sazenice rajčat, okrasných dýní, paprik a mnoho dalších.

Dalším cílem floristické dílny bylo namnožit muškáty do oken všech domů.

Klienti Domova Jeřabina si již přejí, aby bylo pěkné počasí a mohli v zahradách začít pracovat.

Nejvíce práce čeká Cetorazské. Na pozemku kolem jejich domu se nebudou sázet jen keře a květiny, ale také ovocné stromy.  Na konci dubna budou v Cetorazi klienti společně s pracovníky zakládat ovocný sad.

Plánek, jak bude sad vypadat, již mají. Klienti si vybrali druhy ovocných stromů a nyní je čeká návštěva ovocné školky, kde si je zakoupí. A pak už hurá, jde se sázet.

Všichni se již těší na výpěstky a představují si, jak bohatá bude letošní sklizeň.

Hana Papežová
vedoucí úseku bydlení

REKLAMA