OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj Vysočina zahájil projektování nového pavilonu pro Nemocnici Pelhřimov. Na pozemku určeném pro rozvoj v těsné blízkosti ředitelství má v budoucnu stát pětipodlažní objekt se zázemím pro dětské, gynekologicko-porodnické a neurologické oddělení. Budova by měla být propojena s klíčovými, především lůžkovými provozy nemocnice páteřní osou tří nadzemních spojovacích krčků.

Projekt nového pavilonu počítá s umístěním urologické a neurologické ambulance včetně hlavního vstupu v prvním nadzemním patře, ve vyšších patrech by měly najít zázemí dětské oddělení včetně lůžkového oddělení pro větší děti, kojence i batolata, porodnice, neurologická lůžková jednotka, v posledních patrech pak ambulance gynekologie včetně jejího lůžkového oddělení a oddělení šestinedělí. V nejnižším, jediném podzemním patře je počítáno se stáním a manipulačním prostorem pro transportní sanitky.

REKLAMA

novy pavilon nemocnice pelhrimov vizualizace KR VYS 1

novy pavilon nemocnice pelhrimov vizualizace KR VYS 2

Vizualizace. Zdroj: Kraj Vysočina

Pokud jde o financování této investice, předpokládá se, že bude kompletně hrazena z rozpočtu kraje, není vyloučeno vícezdrojové financování. Konkrétní termín zahájení stavby nebyl definitivně určen, výhledově je počítáno s rokem 2020.

Využití kapacit, které se uvolní po vybudování nového pavilonu, bude předmětem intenzivních jednání především se samosprávou města Pelhřimov.

REKLAMA