OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pelhřimovským kriminalistům se podařilo objasnit brutální loupežné přepadení dvacetiletého mladíka, které se odehrálo začátkem února v Pacově.

REKLAMA

Kriminalisté v těchto dnech zadrželi tři mladé muže podezřelé z loupežného přepadení a ve čtvrtek 21. dubna zahájili jejich trestní stíhání.  Čtyřiadvacetiletý muž a dva šestadvacetiletí muži z Humpolce jsou obviněni ze zločinu loupeže spáchané formou spolupachatelství. Trestní stíhání se všemi třemi pachateli vede policie na svobodě. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody v trvání dvou až deseti let.

Trojice mladých mužů se na loupežné přepadení důkladně připravila. Po vzájemné předchozí domluvě se v inkriminovaný den sešli v Humpolci, kde nasedli do dodávkového automobilu Ford Tranzit, které řídil jeden z nich, a společně odjeli do Pacova na místo, kam pod smyšlenou záminkou vylákali dvacetiletého mladíka. Toho minimálně jeden z pachatelů znal.

Loupež se odehrála 1. února kolem půl šesté večer na pacovském náměstí Svobody. Dva muži vystoupili z dodávky a zezadu přistoupili k lavičce, na které v tu dobu seděl mladík. Jeden z pachatelů mladíka chytil za krk, druhý za nohy a násilím ho proti jeho vůli dotáhli do automobilu, který měli postavený zhruba čtyři metry od lavičky. Mladíka naložili a nechali ho ležet na podlaze nákladového prostoru.

„Ve vozidle pachatelé mladíka slovně, ale zejména fyzicky napadali. K napadení, které bylo velmi brutální, použili kromě jiného dřevěnou násadu, kterou si pro tento účel opatřili. Po mladíkovi požadovali peníze a postupně mu odcizili jeho mobilní telefon, batoh s různými osobními věcmi, peněženku s osobními věcmi a doklady, zimní bundu a boty, které měl v době přepadení oblečené a obuté na sobě,“ doplnil vedoucí oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru v Pelhřimově Luboš Jakoubek. Poté zbitého a okradeného mladíka odvezli pryč z Pacova a na silnici mezi obcemi Čížkov a Nová Cerekev ho přinutili vystoupit z auta. Stále mu vyhrožovali dalšími fyzickými útoky a nařídili mu, aby si lehl na břicho vedle silnice a dal ruce za hlavu. Poté ho ponechali na místě a odjeli. Mladík utrpěl mnohačetná zranění na různých částech těla.

Kriminalisté se tímto závažným případem začali zabývat okamžitě po přijetí oznámení. Vlastní operativní činností, výslechem přepadeného, vyhodnocením všech získaných poznatků a provedených procesních úkonů se jim podařilo případ objasnit a zadržet tři pachatele. K činu se mladíci doznali, ale závažnost svého jednání zlehčovali. Kriminalistům uvedli, že měli s přepadeným mužem nějaké nevyřízené účty z dřívější doby, údajně jednomu z nich dlužil peníze, a oni ho tak chtěli pouze vystrašit.

REKLAMA