OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Hned na dvou místech pelhřimovského okresu si v pátek diváci užívali divadelní představení s loutkami v hlavní roli. Divadlo „Já to jsem“ z Hluboké nad Vltavou se svým Kolotočem pohádek zavítalo dopoledne do Proseče-Obořiště, kde potěšilo nejen diváky z tamního domova důchodců, a odpoledne do Pelhřimova, kde se na ně do Děkanské zahrady přišli podívat malí i velcí.

„Tradičně za námi přicházejí děti z mateřské a základní školy v Nové Cerekvi, aby zhlédli divadlo společně s našimi klienty. Počasí se nám vyvedlo a představení mělo velký úspěch,“ podotkla sociální pracovnice prosečského domova Blanka Zemanová.

REKLAMA

Foto: archiv Domova důchodců Proseč-Obořiště

Do Pelhřimova pak loutkáře pozvaly dobrovolnice z Rodinného centra Krteček. Druhý ročník akce účastí předčil loňskou premiéru. Do příjemného prostoru mezi stromy vedle dětského hřiště se vešlo více než sto dětí s rodiči.

Foto: archiv Rodinného centra Krteček

Víťa Marčík se svým bratrem zahráli tři klasické pohádky ve svém osobitém pojetí, které pobavilo nejen děti, ale i rodiče. Pohádky O Jeníčkovi a Mařence, O velké řepě a O kohoutkovi a slepičce doprovázeli herci svými písničkami za doprovodu kytary a vozembouchu. „Stejně jako loni jsme i letos vsadili na divadlo Víti Marčíka. Myslím, že malé i velké diváky utvrdil v tom, že s sebou přiváží nejen krásné loutky a nápadité kulisy, ale i svůj osobitý humor a velmi milou a srdečnou zábavu pro celou rodinu,“ řekla Zuzana Havlová, maminka-dobrovolnice z Rodinného centra Krteček a organizátorka akce. Téměř hodinové představení, do kterého byly nejen během písniček zapojeny děti, zakončili herci pozváním k prohlédnutí loutek a kulis v podobě kolotoče pohádek zblízka.

Dobrovolné vstupné z akce navíc přispěje na dobrou věc. „Diváci darovali celkem 3 540 korun a díky sponzorovi, který pokryl náklady na divadlo, můžeme tuto celou částku využít na provoz a akce našeho centra pro rodiče s dětmi,“ doplnila vedoucí pelhřimovského „Krtečka“ Jana Jirků.

REKLAMA