OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj Vysočina pokračuje se stavebními pracemi na II. etapě modernizace průtahu Humpolcem. Od úterý 3. dubna je tak pro veškerý provoz uzavřena silnice II/347 v ulici Čejovská v Humpolci. Stavební práce budou probíhat v úseku od ulice Sluníčkova po konec města Humpolec ve směru na Světlou nad Sázavou v délce cca 360 metrů.

Vozovka v těchto místech dle diagnostického průzkumu vykazuje nedostatečnou únosnost s výskytem značného množství poruch, a proto dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev. Úsek přímo navazuje na loňskou I. etapu rekonstrukce silnice II/347 ve stejné lokalitě, která zahrnovala úpravu ul. Čejovská v délce cca 500 metrů a vybudování nové okružní křižovatky II/347, III/34771 (směr Budíkov) a místní komunikace (směr centrum).

REKLAMA

cejovska humpolec modernizace KR VYS 1

cejovska humpolec modernizace KR VYS 2

cejovska humpolec modernizace KR VYS 3

Komunikace před a po úpravě

Stavební práce si vyžádají úplnou uzavírku od 3. 4. do 16. 7. 2018. Objízdné trasy pro vozidla do 12 tun a pro tranzitní nákladní dopravu budou vyznačeny. Objízdná trasa pro osobní dopravu povede přes Budíkov a Kejžlici, pro tranzitní nákladní dopravu pak po silnici I/34 (směr Havlíčků Brod) a po silnici II/150 (směr Světlá nad Sázavou).

Modernizovaný úsek silnice II/347 v délce jednoho kilometru je součástí širšího konceptu postupné přestavby celého silničního tahu mezi Světlou nad Sázavou, Humpolcem a dálnicí D1.

Na projekt II/347 Humpolec – ul. Čejovská, okružní křižovatka s celkovým rozpočtem téměř 28 mil. Kč kraj požádal o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.

Text a foto zdroj: Kraj Vysočina

REKLAMA