OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Finále seriálu závodů Zlatá podkova do programu i letos pojme nejednu zajímavou podívanou. Šanci předvést se dostanou o nadcházejícím víkendu i ti nejmenší, děti a poníci.

zlata podkova 2016 plakat

REKLAMA

Od pátku 19. do neděle 21. srpna se v Humpolci v areálu kolbiště Dusilov koná finále tradičních závodů Zlaté podkovy. Je to setkání nejlepších českých koní, kteří se účastní celoročního seriálu závodů. Přijíždějí generace jezdců, celé rodiny „koňáků“, kteří srpnový víkend v Humpolci berou nejenom jako závody, ale také jako společenské setkání s přáteli.

Závody jsou rovněž divácky velmi atraktivní. Za celý víkend projdou závodištěm u výpadovky na Světlou nad Sázavou tisíce lidí.

V Humpolci se představí malí koně – pony

Součástí humpoleckých závodů je také soutěž nejmladších jezdců, kteří osedlávají malé koně – poníky. „I tento program je divácky velmi oblíbený, nakonec dítě na koni má obrovské kouzlo. A jejich zapálení a touha vyhrát je nezměrná,“ říká k disciplíně Jiří Klubal z organizačního výboru závodů.

Pony Tarabini Natalia SONY 4 Foto Belohlav Jiri

Foto: Jiří Bělohlav

Poníky je možné na závodišti sledovat po všechny tři dny – v pátek v drezurní zkoušce, v sobotu v terénním závodu a v neděli v parkuru.

Ukázka soutěží tažných koní a přehlídka českých teplokrevníků

Jako doprovodný program závodů je pořádána ukázka soutěže chladnokrevných koní. Je možné vidět práci těžkých koní a jejich majitelů, která odpovídá obvyklé práci v lese. Navíc je její průběh komentován a diváci se tak mohou dozvědět i mnoho dalších zajímavostí.

Dalším bodem programu je přehlídka výkonných koní plemene český teplokrevník určená zejména pro odborníky a chovatele koní.

Čtyřspřeží – mistři opratí

Nedílnou součástí Zlaté podkovy jsou rovněž závody čtyřspřeží. Návštěvníci mají jedinečnou šanci vidět skutečné mistry opratí, kteří jsou schopni ovládat současně čtyři koně. „Je to jedna z nejnáročnějších disciplín vyžadující velké zázemí, mnoho let zkušeností a důsledný trénink. A my jako diváci si pak můžeme užít tuto výbornou podívanou,“ dodává Jiří Klubal.

REKLAMA