OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže, který v úterý nejdříve napadl člověka a poté vyhrožoval policistům. Útočník je obviněn ze tří trestných činů, za které může jít až na tři roky za mříže.

„V úterý 9. srpna po čtrnácté hodině zavolal na linku 158 muž, který uvedl, že v obci na Humpolecku napadl a zranil svého známého. Z telefonátu navíc vyplývalo, že chce v násilném jednání pokračovat,“ popsala policejní mluvčí Monika Pátková moment, kdy pro policisty případ začal.

REKLAMA

Na místo ihned vyjela hlídka z humpoleckého obvodního oddělení. Jak policisté po příjezdu zjistili, na tísňovou linku telefonoval třiatřicetiletý muž z Pelhřimovska, který hlídce opětovně potvrdil, že se dopustil fyzického napadení. Policisté proto vyjeli do místa bydliště údajně napadeného muže, kterého zastihli doma. Poškozený měl viditelná zranění v obličeji, a tak byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která zraněného převezla do nemocnice.

Policisté následně vyslechli svědky incidentu a případ dokumentovali. Po příjezdu zpět do bydliště podezřelého se muž choval agresivně a hlídku vulgárně slovně napadal. Jeho agresivita se stupňovala, až jednomu z policistů začal vyhrožovat fyzickým násilím. „Vzhledem k tomu, že na výzvy, aby se uklidnil a svého jednání zanechal, nereagoval, museli nakonec policisté použít donucovací prostředky a muže zpacifikovali. K jeho zklidnění museli být přivoláni zdravotníci, kteří ho převezli k ošetření do nemocnice,“ sdělila mluvčí s tím, že ve večerních hodinách si podezřelého převzali kriminalisté, kteří jej zadrželi a umístili do policejní cely.

Ve středu policejní komisař zahájil trestní stíhání zadrženého. „Byl obviněn z přečinů ublížení na zdraví, výtržnictví a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Obviněný měl poškozeného napadnout po předchozím požití alkoholických nápojů a důvodem měla být v minulosti údajně špatně provedená oprava automobilu,“ dodala Monika Pátková. Útočník druhého muže na veřejně přístupném místě v obci opakovaně udeřil pěstí do hlavy a způsobil mu tak zranění v obličeji. Následně vyhrožoval i zakročujícím policistům.

Kriminalisté nyní veškeré okolnosti případu dále vyšetřují. Obviněnému, který byl v minulosti již pětkrát soudně trestán, hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na tři roky.

REKLAMA