REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

KameniceVyvrcholením rozsáhlého celoročního projektu ZNAKY MĚST A OBCÍ z recyklovatelných materiálů, jenž bude mít finále formou obří instalace více než čtyř set znaků na veletrhu Regiontour v Brně, bude k vidění i v Pelhřimově. Krajská výstava třech desítek z celkovýck 81 znaků z Vysočiny bude k vídění ve sklepení Šrejnarovského domu čp. 10 v Pelhřimově.

Chotbo
Pelhřimovská výstava, která je předstupněm světového rekordu, je stejně jako celý projekt zaštítěná společností EKO-KOM a Agenturou Dobrý den Pelhřimov. Z 81 znaků vyrobených na Vysočině bylo vybráno přes 30 znaků (např. Čáslavice, Havlíčkův Brod, Světlá nad Sázavou, Pelhřimov, Dobrá Voda, Křižanov, Náměšť nad Oslavou, Chotěboř, Pacov, Třešť, Kamenice nad Lipou, Jihlava, Nové Veselí, Ledeč nad Sázavou, Horní Cerekev, Humpolec, Třebíč, Bohdalov, Domamil, Nové Město na Moravě, Nový Rychnov, Přibyslav, Moravské Budějovice, Telč ...

Moravsk_Budjovice
GALERIE ZNAKŮ MĚST A OBCÍ ČR
GALERIE ZNAKŮ VYROBENÝCH Z ODPADOVÝCH MATERIÁLŮ
SVĚTOVÝ REKORD!

Pokus o světový rekord trvá již více než půl roku. Co do rozsahu nemá tento rekordní pokus v České republice srovnání. Cílem celé akce je posílení aktivní účasti občanů na tříděném sběru odpadů v obcích a městech České republiky a podpoření jejich odpovědného přístupu k životnímu prostředí.  Při účasti na pokusu si navíc děti prohlubojí vědomosti o historii měst a obcí i o původu jejich znaků. Fotografie hotových znaků umístěné na www.znakymestaobci.cz jsou prezentací zručnosti a nápaditosti dětí, učitelů a dalších lidí zapojených do projektu.

Nov_msto_na_Morav
Na konci roku 2010 probíhají ve všech krajích ČR krajské výstavy. Všechny vyrobené znaky mají rozměry cca 1x1 metr a byly vyrobeny z materiálů, které jsou recyklovatelné, tedy z takových, které lze běžně vytřídit do barevných kontejnerů. K výrobě byla velmi často použita víčka PET lahví, plastové sáčky a tašky, různé části plastových nádob, papír, ale také nápojové kartony nebo sklo. Nejčastěji použitými technikami při vzniku znaků byly lepení a tvarování. Vzniklé znaky jsou tak plastikou nebo mozaikou.

Pibyslav
Ve dnech 13. - 16. ledna 2011 dojde na veletrhu GO a REGIONTOUR 2011 v Brně ke spojení všech krajských výstav. Na brněnském výstavišti tak bude reálně vystaveno více než 400 znaků měst a obcí ČR vyrobených z odpadových materiálů, přičemž na www.znakymestaobci.cz je umístěno rekordních 987 fotografií znaků vyrobených dětmi z celé ČR. Galerie na webu i reálně vystavené znaky v Brně mají parametry světového rekordu a jako takové budou zapsány do České knihy rekordů.
REKLAMA