OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

001_znaky_ikoNeuvěřitelné množství nápadů je soustředěno ve sklepení Šrejnarovského domu čp. 10 na pelhřimovském náměstí. Pětatřicet znaků měst a obcí kraje Vysočina vyrobených z odpadových materiálů zde vystavuje Agentura Dobrý den a iniciátor akce - obalová společnost EKO-KOM, která má odpady u nás na starosti.

002_znaky
Chcete-li vidět, kterak staré igelitové tašky ožívají v podobě lva, jak se čokoládový olobal proměňuje v meč rytíře a podobně, neměli byste si nechat ujít krajskou výstavu, která je v Pelhřimově k vidění až do začátku ledna. Za nejzdařilejší znaky byly pořadateli vyhlášeny znaky Moravských Budějovic, Kamenice n. L. a Nového Města na Moravě.

004_znaky
Z 81 znaků, které byly na Vysočině vyrobeny, poputuje pětatřicet nejzdařilejších reprezentovat náš region do národního finále, které proběhne od 13. do 16. ledna v Brně na veletrhu Regiontour. Celkem se v rámci republiky sešlo 1 025 znaků o rozměrech 1 x 1 metr, z nichž přes 400 jich je nyní vystaveno v rámci 14 výstav probíhajících ve všech krajích České republiky.

005_znaky
Akce, která byla oficiálně zahájena v září v Pelhřimově za přítomnosti prezidenta republiky, má napomoci v osvětě v oblasti třídění odpadů a zároveň je světovým rekordem, jde totiž o Nejrozsáhlejší galerii znaků a měst, jaká kdy byla vytvořena.
006_znaky
REKLAMA