OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zelivLidé vyhledávají čím dál zajímavější místa k trávení vánočních svátků. Láká je prostředí nabízející soukromí, klid, harmonii přírody, ale i nevšední zpestření. S unikátní alternativou pro letošní Vánoce přišel želivský klášter v srdci Vysočiny. Ten chystá bohatý sváteční program, který začne už v předvečer Štědrého dne.

„Novinkou pro letošní rok je vícedenní vánoční pobyt, který navazuje na jarní velikonoční trávení svátků v prostředí želivského kláštera. Po Velikonocích přišly pozitivní ohlasy od návštěvníků, které nás motivovaly, abychom uspořádali pokračování právě o dalším velkém svátku,“ vysvětluje nápad vymyslet pro zájemce netradiční závěr roku správce kláštera František Marek.

Oblíbenými vánočními akcemi v klášteře je po léta živý Betlém nebo Rybova Česká mše vánoční. Do kláštera přicházejí desítky lidí z celé republiky. „Často se k nám vypraví celé rodiny, které si vychutnávají klášterní atmosféru a účastní se koncertů, prohlídek a dalších akcí,“ potvrzuje František Marek.
Vícedenní vánoční program začíná den před Štědrým dnem a zahrnuje tematický program, ubytování, stravování i malý dárek. Návštěvníci se mohou zúčastnit také takzvaného Svatoštěpánského dírkování, tedy zimního lovu ryb. Při něm si mohou sami zkusit vylovit pstruhy nebo pouze sledovat techniku lovu zkušených rybářů.

Želivský klášter se letos stal národní kulturní památkou, díky čemuž se těší zvýšenému zájmu návštěvníků. Kromě ojedinělého vánočního programu doplněného o mše nebo noční prohlídky kláštera nabízí premonstráti také k ochutnání speciální borůvkové pivo.
REKLAMA