OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na gynekologicko-porodnickém oddělení pelhřimovské nemocnice připravili pro budoucí maminky novinku v podobě cvičení pro těhotné od ukončeného 12. týdne těhotenství. Chodit jednou týdně cvičit pod dohledem odborníků budou zájemkyně moci od září. Lekce pomohou připravit rodičky na zátěž při porodu i na dobu po něm. Zároveň přispějí k tomu, aby si ženy udržely fyzickou, ale i psychickou pohodu.

Cvičení povede lékařka Martina Ošeldová a porodní asistentka Irena Zápotočná. Lekce budou konat od 6. září 2016 každé úterý v tělocvičně rehabilitačního oddělení nemocnice. „Chceme tím rozšířit nabídku aktivit pro těhotné a zároveň jim dát šanci s námi v průběhu těhotenství probírat otázky pohybu a stravy, což je velice důležitá oblast pro zdraví matky i dítěte. Cvičení bude zaměřené na
posilování svalů pánevního dna, hluboký stabilizační systém, na odstranění bolestí zad a žeber, nácvik dýchání a úlevových poloh,“ sdělila lékařka oddělení gynekologie a porodnice Martina Ošeldová.

REKLAMA

Cvičení je v daný termín určeno maximálně pro sedm žen, aby bylo možné se každé dostatečně věnovat. Dále je rozděleno do dvou skupin – pro těhotné do 30. týdne a od 30. týdne těhotenství, neboť sestava cviků se různí právě podle jeho délky. Cviky nejsou obtížné, vždy je respektována a brána v potaz individualita každé ženy a cvičení se přizpůsobuje různým stádiím těhotenství.

„Maminky si často stěžují na bolesti zad, otoky nohou, křečové žíly, větší únavu, dušnost a další problémy. S tím jim můžeme poradit a pomoci se udržet po celou dobu v kondici,“ upřesnila hlavní cíl lekcí Ošeldová. Zájemkyně se mohou hlásit buď prostřednictvím facebookové stránky Porodnice Pelhřimov, nebo telefonicky. První cvičení se uskuteční první zářijové úterý od 16 hodin.

cviceni pro tehotne plakat NEMPE

Pelhřimovská porodnice je vybavena různými pomůckami od balónů po porodní vanu a nabízí příjemné zázemí. Ročně tam přijde na svět šest stovek miminek.

REKLAMA