OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V pelhřimovské nemocnici vládne vánoční atmosféra a na návštěvu nezapomněl přijít ani Mikuláš.

Pacienti oddělení dlouhodobě nemocných (ODN) pelhřimovské nemocnice již mají vánočně vyzdobené pokoje a nachystaná vánoční přáníčka – zlaté rybky splněných přání. Díky patří dětem ze Základní školy Pelhřimov, Komenského 1326. Téměř dvacet žáků navštívilo nemocnici již na začátku prosince a celé odpoledne seniorům dlouhodobě hospitalizovaným na tomto oddělení dělali společnost.

REKLAMA

V pondělí 5. prosince si pak pacienti užívali mikulášskou nadílku. Jednotka dobrovolných hasičů Nemocnice Pelhřimov se jako každým rokem postarala o patřičnou atmosféru. Čerti s Mikulášem a anděly pobavili nejen pacienty ODN, ale samozřejmě také malé pacienty na dětském oddělení. „Děti se na návštěvu Mikuláše a čertů nachystaly. Tvořili jsme společně čertovské masky. Dárkové balíčky od sponzora, pana Romana Pecha, pak udělaly dětem velikou radost,“ sdělila staniční sestra dětského oddělení Pavlína Fridrichovská.

Foto: archiv Nemocnice Pelhřimov

Před Vánocemi čekají na pacienty ještě další akce. Ve spolupráci s pelhřimovským střediskem Fokusu Vysočina se na oddělení dlouhodobě nemocných budou zdobit vánoční perníčky a v rámci dětského koncertu tam zazní také vánoční koledy. „Snažíme se na oddělení vytvořit atmosféru Vánoc. Tyto aktivity zpříjemňují pacientům pobyt v nemocnici a přítomnost dětí jim pak jednoznačně zvedá náladu a psychicky je povzbudí,“ dodala vrchní sestra ODN Petra Mazáčová.

REKLAMA