OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Také na Pelhřimovsku působí jedno z dobrovolnických center Fokusu Vysočina. Více o něm prozradí a cenné informace potenciálním dobrovolníkům poskytne následující článek.

 

REKLAMA

Dobrovolníci pomáhají v našem regionu zejména seniorům, zdravotně postiženým a dlouhodobě nemocným, lidem s duševním onemocněním, zapojují se i do akcí pro děti a mládež nebo do ekologických aktivit.

V domovech pro seniory a nemocnicích jde zejména o povídání si, předčítání novin a knih, doprovod na procházky po parku. Je to pravidelné dlouhodobé dobrovolnictví – někteří naši stabilní dobrovolníci již několik let dochází jednou týdně např. na oddělení pro dlouhodobě nemocné. 

Zájemci z řad dobrovolníků také dělají společnost a doprovod klientům z našich spolupracujících organizací na různé akce či výlety (např. doprovod nevidomých atp). Jiní zase raději pomáhají v charitním šatníku.

Velký zájem je též o pomoc při jednorázových akcích, jako jsou např. koncerty, prezentace, sportovní události, Dětský den, přednášky, terapie se psy, kurzy vaření pro uživatele sociálních služeb atp.

Dobrovolnické centrum v regionu Pelhřimov vzniklo již v roce 2002 a v současnosti spolupracuje s dvaceti neziskovými či veřejně prospěšnými organizacemi. Do pomoci potřebným lidem se každoročně zapojuje kolem stovky dobrovolníků, někteří z nich působí i ve více organizacích zároveň. Nově se působnost pelhřimovského dobrovolnického centra rozšiřuje i do Pacova a Počátek.

V roce 2017 registrovaní dobrovolníci na Pelhřimovsku nezištně odpracovali 8255 dobrovolnických hodin.

Dobrovolnická centra Fokusu Vysočina pro své dobrovolníky organizují různé vzdělávací a motivační akce, kromě školení a supervizí jde např. o kurzy angličtiny či ruštiny, cestopisné besedy, různé přednášky, promítání dokumentárních filmů, vánoční setkání. Za svou činnost dobrovolníci získávají každoročně poděkování a certifikát, ti nejobětavější jsou pak nominování na cenu Křesadlo. Dobrovolnické centrum také pravidelně hostí zahraniční dobrovolníky v rámci Evropské dobrovolné služby, v tomto školním roce v Pelhřimově působili zástupci Španělska a Ukrajiny.

Vlaďka Brávková
koordinátorka dobrovolníků
+420 606 029 727
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA