OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Domov důchodců Proseč-Obořiště pořádal v neděli 21. srpna již třiadvacátou Zámeckou poutní slavnost svatého Rocha.

Na již tradiční slavnost zavítali návštěvníci z blízkého i širokého okolí. Pozvání do Proseče-Obořiště přijali také senioři a zaměstnanci Domova pro seniory Pelhřimov, Domova seniorů Budíškovice, Domova seniorů Pacov, Domova důchodců Humpolec, Domova Proseč u Pošné, Domova Jeřabina a Domova Lidmaň. Pro všechny vzácné hosty z těchto zařízení bylo připraveno občerstvení.

REKLAMA

Poutní mše svatá, kterou sloužil nový pelhřimovský vikář Vítězslav Holý, se uskutečnila v prosečské kapli svatého Rocha.

K poslechu i tanci vyhrávala známá a oblíbená jihočeská hasičská dechovka Božejáci. Některé tanečníky neodradily ani kapky deště. Poté se počasí umoudřilo a na „Olympijskou rozcvičku“ seniorů z Domova důchodců Proseč-Obořiště vykouklo i sluníčko. Pohybové vystoupení na hudbu zpestřilo odpolední program.

poutni slavnost DD PROSEC OBORISTE 1

poutni slavnost DD PROSEC OBORISTE 2

Vystoupení seniorů z Domova důchodců Proseč-Obořiště udělalo přítomným radost.

Po poslechu další série oblíbených písniček předvedly svoje vystoupení mažoretky Kytičky z Pelhřimova, a to za vydatného potlesku návštěvníků.

Pro nejmenší byla k dispozici trampolínka a nejen děti se svými rodiči měly také možnost projížďky na šlapadle po zámeckém rybníku. Té ovšem letos moc nevyužily. Velké oblibě se těšil krásný vůz, sestavený na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti v Pelhřimově. O portréty od malíře Zdeňka Jirků byl veliký zájem, a tak maloval i za rozmarů počasí pod stanem. „Hosté využívali příjemného posezení v zámecké kavárně, kde mohli ochutnat nejen kávu, ale i vynikající dorty a letos poprvé také výborné palačinky. Středem zájmu bylo rovněž koňské spřežení, kterým se mohl každý svézt,“ doplňuje ředitel Domova důchodců Proseč-Obořiště Richard Havel.

poutni slavnost DD PROSEC OBORISTE 6

Projížďku na šlapadle letos mnoho návštěvníků nevyužilo, zato se po hladině proháněl parník na dálkové ovládání.

poutni slavnost DD PROSEC OBORISTE 7

poutni slavnost DD PROSEC OBORISTE 8

Velké oblibě nejen u dětí se těšil krásný vůz, sestavený na SPŠ a SOU v Pelhřimově.

poutni slavnost DD PROSEC OBORISTE 3

Něco dobrého na zub si hosté mohli dát v zámecké kavárně.

poutni slavnost DD PROSEC OBORISTE 5

Velkou pozornost vzbudilo také koňské spřežení.

Zakoupit si drobnosti pro radost bylo možné v prodejních stáncích, přičemž v jednom z nich se prodávaly i výrobky seniorů z místního domova.

poutni slavnost DD PROSEC OBORISTE 4

V prodejních stáncích byly k dostání byly i výrobky seniorů z prosečského domova. Foto: Blanka Zemanová

Všem stálým i novým návštěvníkům patří poděkování za jejich přízeň. Namístě je rovněž poděkovat zaměstnancům Domova důchodců Proseč-Obořiště a všem dobrovolným pomocníkům, kteří i přes proměnlivé počasí akci zvládli uskutečnit.

Blanka Zemanová
sociální pracovnice

REKLAMA