OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Silnice Vysočiny si letos vyžádaly už čtrnáctou oběť. V pondělí nepřežil nehodu, která se stala nedaleko Pelhřimova, čtyřicetiletý muž.

V pondělí 5. září před půl pátou odpoledne přijali policisté integrovaného operačního střediska krajského ředitelství policie oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na silnici II/112 mezi Pelhřimovem a Červenou Řečicí.

REKLAMA

Na místo byly okamžitě vyslány nejbližší policejní hlídky. Z prvotního oznámení vyplývalo, že se čelně střetla dvě osobní vozidla. Následky srážky byly fatální. Řidič jednoho z aut na následky těžkého poranění i přes okamžitou pomoc záchranářů na místě zemřel. Ve vozidle muž cestoval sám. Řidička druhého auta byla zraněna lehce. I ona cestovala sama. Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování pelhřimovského územního odboru a kriminalisté si případ na místě převzali.

Vyšetřováním na místě dopravní nehody policisté zjistili, že devětadvacetiletá řidička osobního vozidla Renault Mégane jela po silnici ve směru jízdy od obce Červená Řečice na Pelhřimov. „Při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin vyjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím osobním vozidlem Volkswagen Polo. Po střetu bylo toto vozidlo odmrštěno do silničního příkopu,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že čtyřicetiletý řidič Volkswagenu utrpěl velmi vážná poranění, kterým na místě podlehl. „Řidička byla zraněna lehce a musela být vozidlem zdravotnické záchranné služby převezena do nemocnice v Pelhřimově,“ dodala mluvčí. Dechová zkouška u ženy vyloučila požití alkoholu. Obě havarovaná vozidla byla zajištěna pro účely trestního řízení. Veškeré okolnosti střetu, stejně jako míra zavinění, budou předmětem policejního vyšetřování.

Silnice musela být v místě dopravní nehody kvůli práci složek integrovaného záchranného systému a z důvodu vyšetřování uzavřena. Policisté odkláněli provoz na objízdné komunikace v okolí. Zcela průjezdné bylo místo až krátce po dvacáté hodině.

„V letošním roce se jedná o již čtrnáctou oběť dopravních nehod v našem kraji,“ uzavřela Dana Čírtková.

REKLAMA