OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Humpolec znovu přivítá Zlatou podkovu. Finále seriálu závodů vypukne v pátek 19. a potrvá do neděle 21. srpna. Vše důležité se odehraje na kolbišti Dusilov – u výpadovky na Světlou nad Sázavou – a v neděli také na humpoleckém Horním náměstí.

Finále nabídne divákům atraktivní podívanou na jezdecké disciplíny všestrannost a spřežení, které je možné přirovnat k soutěžím v atletickém víceboji. Více než 130 koní se představí v sedlových i vozatajských kategoriích. V rámci soutěží bude také vyhodnocena přehlídka výkonných koní plemene český teplokrevník a ukázka soutěží chladnokrevných koní. Tradičním bodem programu je také průvod koní a kočárů mířící na humpolecké Horní náměstí, kde jej zakončí slavnostní přehlídka.

REKLAMA

„Humpolecké finále je také příležitostí pro setkání nejen několika generací milovníků koní a jezdectví, ale i ostatních obyvatel a návštěvníků města. V areálu závodiště je pamatováno i na občerstvení. Nejmladší návštěvníky pobaví pouťové atrakce,“ řekl za pořadatele Jiří Klubal.

Tradice Zlaté podkovy v Humpolci sahá do 60. let minulého století a této dlouholeté tradici odpovídá také počet návštěvníků. Pravidelně jich totiž přicházejí tisíce.

 

Program 51. ročníku Finále seriálu závodů Zlatá podkova 2016

Humpolec 19.–21. srpna 2016

 

Pátek 19. srpna

od 8.00 hod.  Drezurní zkoušky

 

 

Sobota 20. srpna

od 8.00 hod.  Terénní zkoušky sedlových soutěží BP, SN, SP, ZP, Pony
od 15.00 hod.  Maraton spřežení – Mistři opratí

 

Neděle 21. srpna

9.00 hod.  Horní náměstí – koncert dechového orchestru mladých s vystoupením mažoretek
od 9.00 hod.  Kolbiště Dusilov – parkur SN, BP, Pony – Dekorování vítězů
10.00 hod.  Průvod jezdců městem a zdravice na náměstí
od 12.00 hod.  Překážková jízda spřežení MO
od 13.00 hod.  Živé vysílání Českého rozhlasu Region z kolbiště
   Ukázka soutěže tažných koní
   Parkury sedlových soutěží SP, ZP – Dekorování vítězů

 

Soutěže pořádané v rámci finále Zlaté podkovy

Zlatá podkova – Cena Kraje Vysočina

Stříbrná podkova – Cena České pojišťovny

Bronzová podkova – Cena Schumann

Soutěž nadějí – DDL Lukavec

Pony – Medipo Agras

Mistři opratí – pony – Cena HSE Humpolec

– jednospřeží – Cena AGROTOM marketing

– dvojspřeží – Cena OSMA Komorovice

– čtyřspřeži – Cena AGRÁRNÍ KOMORY

 

Popis disciplín

Všestrannost – je od roku 1912 součástí Olympijských her. Vznikla původně v armádě, kde se z povinných zkoušek poslušnosti, vytrvalosti a rychlosti vojenských koní vyvinula nejúplnější jezdecká disciplína. Jezdec a kůň při ní v průběhu tří dnů (někdy je soutěž zkrácena na dva dny) absolvují tři rozdílné zkoušky (drezurní, terénní a skokovou), při kterých mohou obdržet trestné body. Dvojice s nejmenším počtem trestných bodů zvítězí. Divácky nejatraktivnější je sobotní terénní zkouška a nedělní skoková zkouška. Během závodů jsou soutěžící rozděleni do jednotlivých kategorií dle věku a výkonnosti. Nejmladší jezdci se účastní soutěže v divácky zajímavé kategorii Pony, dalšími kategoriemi jsou Soutěž nadějí, Bronzová podkova, Stříbrná podkova a nejnáročnější Zlatá podkova.

Spřežení – o uznání této disciplíny mezinárodní jezdeckou federací se významně zasloužil manžel anglické královny princ Filip, který aktivně závodil se čtyřspřežím. Jedná se o obdobu jezdecké soutěže všestrannosti s podobným systémem hodnocení. V rámci seriálu je možné zhlédnout závody v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží a také dvojspřeží pony.

REKLAMA