OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Středeční ráno přineslo další střet osobního vlaku s autem u Obrataně.

Oznámení přijali policisté deset minut před pátou hodinou ranní. Srazily se osobní vlak jedoucí ve směru na Tábor a osobní vozidlo Ford Mondeo. Dopravní nehoda se stala na železničním přejezdu u obce Obrataň na silnici I/19 na Pelhřimovsku. „Na základě prvotního šetření na místě policisté zjistili, že v osobním vlaku cestovalo v době nehody pět osob, nikdo z cestujících by podle prvotních informací neměl být zraněn. V osobním vozidle zůstal zaklíněn řidič,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že cestoval sám. Na místo byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému. Zraněného muže zdravotnická záchranná služba transportovala do nemocnice v Českých Budějovicích.

REKLAMA

Okolnosti nehody vyšetřují policisté z pelhřimovského dopravního inspektorátu. Prvotním ohledáním místa zjistili, že devětatřicetiletý řidič osobního vozidla, který mířil od Pelhřimova na Tábor, z dosud nezjištěných příčin zřejmě nerespektoval výstražné signalizační zařízení a vjel na přejezd v době, kdy po trati projížděl osobní vlak. Auto narazilo do jeho zadní části.

„V blízkosti místa ranní nehody se dvacet minut po šesté hodině stala další havárie, když se řidič nákladního vozidla snažil na silnici otočit a při tomto manévru sjel s vozidlem zadními koly do příkopu,“ doplnila mluvčí.

REKLAMA