OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Braňte knihu! To je letošní motto Týdne knihoven, který se koná od 3. do 9. října. Letos jde o již 20. ročník této oblíbené celostátní akce, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky, a Městská knihovna Pelhřimov si pro všechny své čtenáře připravila bohatý program.

Pondělí 3. října bude v hudebním oddělení knihovny Dnem plným relaxace, kde si každý může odpočinout, poslechnout si relaxační hudbu, uvolnit se při vymalovávání antistresových omalovánek nebo jen vychutnat šálek čaje pro dobrou náladu. Tentýž den bude od 13 do 17 hodin v čítárně připravena Otevřená hodinka krásy s kosmetikou Mary Kay, kde si zájemkyně mohou vyzkoušet kompletní nabídku této značky a zároveň se nechat týmem šikovných žen nalíčit. Pondělní program dále nabízí možnost zúčastnit se tzv. Putovního říjnového společného čtení, které začne ve 14 hodin na dětském oddělení knihovny, od 15 hodin se přesune do knihovny pelhřimovského Muzea Vysočiny a od 16 hodin mohou lidé přijít číst nebo jen poslouchat do Hodiny H v Hrnčířské ulici čp. 111.

REKLAMA

Oddělení beletrie zve na výstavu Čtverce z akrylových obrazů Vlasty Pechové, na naučném oddělení lze zhlédnout výstavu Luminografie z fotografií Miroslavy Truskové a v dětském oddělení budou k vidění obrazy Knižní zátiší žáků ZUŠ Pelhřimov.

V úterý 4. října se opět v knihovně uskuteční hned několik akcí. V 9 hodin se bude v dětském oddělení konat beseda Kouzelná baterka pro žáky ZŠ, v 9.30 v hudebním oddělení začne poslechový pořad Podzim s písničkou pro děti z MŠ a ve 13 hodin bude ve studovně zahájen bezplatný počítačový kurz Internet pro úplné začátečníky.

Příznivci deskových a společenských her jsou ve středu 5. října od 13 do 18 hodin zváni na odpolední prezentaci her vydavatelství PIATNIK. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet a zahrát spoustu her a každý hráč bude odměněn drobným dárkem. Od deskových her si zájemci mohou ve 14 hodin odběhnout na dětské oddělení do tvůrčí dílny a vyrobit si svou placku pro radost.

Kdo má rád historii, neměl by si ve čtvrtek 6. října nechat ujít přednášku Jaroslava Staňka s názvem Karel IV. a Itálie, která se bude konat od 17 hodin v hudebním oddělení knihovny.

Týden bude zakončen besedami a workshopy se spisovatelkou a ilustrátorkou Lucií Seifertovou, které se uskuteční v pátek 7. října od 9.30 v dětském oddělení knihovny, a pořadem o řemeslech Ten dělá to a ten zas tohle pro děti z MŠ, jehož začátek je plánován rovněž na 9.30 v hudebním oddělení.

 


 

Pondělí 3. října

Celodenní program Den plný relaxace v hudebním oddělení

13.0017.00 hodin  Otevřená hodinka krásy s kosmetikou Mary Kay v čítárně

Putovní říjnové společné čtení – začátek ve 14.00 hodin na dětském oddělení, v 15.00 hodin v Muzeu Vysočiny Pelhřimov a v 16.00 hodin v Hodině H v Hrnčířské ulici

Úterý 4. října

9.00 hodin  beseda Kouzelná baterka pro žáky ZŠ na dětském oddělení

9.30 hodin  poslechový pořad Podzim s písničkou pro děti z MŠ v hudebním oddělení

13.00 hodin  počítačový kurz Internet pro úplné začátečníky ve studovně

Středa 5. října

13.00–18.00 hodin  Prezentace her vydavatelství PIATNIK v hudebním oddělení

14.00 hodin  Placky pro radost – tvůrčí dílna na dětském oddělení

Čtvrtek 6. října

17.00 hodin – přednáška Karel IV. a Itálie s Jaroslavem Staňkem v hudebním oddělení

Pátek 7. října

9.30 hodin – besedy doplněné workshopy pro žáky ZŠ se spisovatelkou a ilustrátorkou Lucií Seifertovou na dětském oddělení

9.30 hodin  pořad o řemeslech Ten dělá to a ten zas tohle pro děti z MŠ v hudebním oddělení

Více informací k jednotlivým akcím lze najít na www.knih-pe.cz nebo na Facebooku knihovny.

REKLAMA