OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V Rodinném centru Krteček v Pelhřimově si na březen připravili tradiční velikonoční akce jako zdobení perníčků, pletení pomlázek a barvení vajíček. Rodičům i dětem, ale také všem ostatním, kteří se chtějí zapojit, přijdou pomoci velcí nadšenci a zároveň opravdoví odborníci.

velikonoce krtecek pelhrimov plakat

REKLAMA

Na čtvrtek 22. března 2018 od 14:30 do 17 hodin zve rodinné centrum na zdobení voňavých perníčků, které napekly maminky-dobrovolnice. „Přijďte se s námi naladit na jaro a ozdobit si tradičním způsobem velikonočně a jarně laděné medové perníčky. Zdobit můžou rodiče i děti, vše bude nachystáno. Perníčky děti milují a snad nám je všechny nesní a bude co zdobit,“ podotýká s úsměvem Zuzana Havlová, jedna z pořádajících maminek z Rodinného centra Krteček. O své letité zkušenosti se podělí milovnice medu a zdobení perníčků paní Marta Bečková, která na místě připraví profesionální polevu a ukáže praktické triky, jak hravě zvládnout zdobení. Poradí také čím a jak zdobit a ukáže klasický způsob zdobení bílou polevou. Balíček s 10 kusy perníčků a polevu budou mít v Krtečku pro zájemce nachystané za 50 korun, každý další balíček pro rodinu za 30 korun.

zdobeni pernicku pelhrimov RC KRTECEK

pleteni pomlazky pelhrimov RC KRTECEK

mramorovani barveni vajicek pelhrimov RC KRTECEK

Foto: archiv RC Krteček

Ve čtvrtek 29. března 2018 od 14:30 do 17 hodin se budou v Rodinném centru Krteček plést pomlázky a barvit vajíčka mramorováním cibulovými slupkami. Na tu správnou pomlázku je třeba vybrat ty nejlepší proutky. Přiveze je pan Maška z Nové Cerekve, který v Krtečku už loni napletl desítky pomlázek a nejen s tatínky se podělil o své asi 40leté zkušenosti s pletením z proutků. Dovednost se naučil od svého tatínka, a jak bylo na vsi potřeba, využil ji především při pletení košíků. „Maminky a dcery si obarví vajíčka cibulovými slupkami, metodou mramorování. Vše budeme mít připravené, o dostatek slupek z cibulí jsme poprosili i v místní prodejně zeleniny. Na barvení musíme vybrat čistě bílá vajíčka, aby barva vynikla,“ popisuje přípravy na velikonoční tvoření Jana Jirků z pelhřimovského rodinného centra.

REKLAMA