OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pelhřimovské sdružení Hodina H již několik let provozuje Seniorklub a Virtuální univerzitu třetího věku. Díky spolupráci s Krajem Vysočina a městem Pelhřimov se sídlo Hodiny H stalo i místem setkávání seniorů a podpory pozitivního stárnutí, tak zvaným Senior pointem. Ten v letošním roce nabídne nové aktivity i možnosti. Jednou z nich je spolupráce s Alzheimer poradnou Vysočina.

I dosud byla nabídka pelhřimovského Senior pointu pestrá. Každé úterý odpoledne se schází Seniorklub, který se věnuje široké škále aktivit od přednášek přes trénování paměti po různá kreativní tvoření. Ve čtvrtek se schází skupiny studentů Virtuální univerzity třetího věku. Nyní se ve studijním semestru věnují Barokní architektuře v Čechách.

REKLAMA

Od dubna bude středeční odpoledne věnováno počítačové gramotnosti, tedy základní práci s počítačem a internetem. Od května se pak mohou senioři těšit na tematicky zaměřená dopoledne. To úterní bude patřit kreativnímu tvoření, ve středu se před obědem bude konverzovat v angličtině a čtvrteční dopoledne poskytne příležitost naučit se tradiční jednoduché francouzské kruhové tance.

Už zmíněnou další novinku chystá Senior point díky spolupráci s Alzheimer poradnou Vysočina fungující pod Domovem Ždírec. Její zástupci představí svou činnost v Seniorklubu 5. dubna 2016 od 14:30 hodin. Nově také budou moci senioři či osoby pečující a jejich rodiny využít konzultační dny Alzheimer poradny Vysočina v Senior pointu Pelhřimov každé čtvrté pondělí v měsíci.

Veškeré informace poskytnou pracovníci Hodiny H nebo poradny. První konzultační den pro všechny zájemce se uskuteční 25. dubna 2016.

Více informací o Hodině H lze získat na jejím webu nebo přímo v sídle sdružení v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

REKLAMA