OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

03-starybazar_Velkolepý hudební zážitek pro publikum pelhřimovského kulturního domu Máj připravilo Kulturní zařízení města Pelhřimova společně s Josefem Rodem a Vladimírem Ježkem, když uplynulý pátek uspořádali večer věnovaný 25. výročí založení rockové skupiny Bazar. PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z PÁTEČNÍHO KONCERTU UVNITŘ ČLÁNKU!

01-moderatori_
Tato legendární skupina vznikla v roce 1985 a s menšími přestávkami a obměnami v řadách svých členů funguje dodnes. Na slavnostním koncertu se skupina předvedla jak v současném složení (Václav Pěnka, Zdeněk Duda, Ladislav Berka, Vladimír Voplakal, Lukáš Novák a Jaroslav Hrůza), tak v sestavě s některými bývalými členy.

02-blueeffect_

Za bicími se po letech usadil původní kapelník  Petr Kovanda, kterého po několika skladbách vystřídal Jarda Sajner. Na basovou kytaru si zahrál dlouholetý bývalý člen skupiny Honza Král, na kytaru Slávek Valouch s Fandou Cihlářem a u kláves nemohl chybět jeden ze zakládajících muzikantů Josef Žid, který nyní působí ve skupině Status M. U mikrofonů se v průběhu první části koncertu Bazaru vystřídala Michaela Polanská a Jirka Dušek a zazněly starší skladby, jako například Nejsi už stejná, Mr. Crowley, Prázdnej dům, nebo instrumentálka Fantasy.

04-starybazar_
V druhé části koncertu již Bazar hrál v současné sestavě a zcela zaplněný sál si mohl poslechnout jak skladby z vlastní tvorby Bazaru, tak i bravurně podané převzaté písně světoznámých rockových kapel, jako třeba Deep Purple, nebo Whitesnake. Skvělý zvuk a maximální nasazení všech zúčastněných mělo za výsledek opravdu vydařený koncert plný humoru, vzpomínání na staré časy a hlavně výtečné muziky.

05-hladik_
O posledně řečené se velkým dílem zasloužil i hlavní host večera, kterým nebyl nikdo jiný, než legendární kytarista Radim Hladík se svou skupinou Blue Effect, která se zhostila pro ní nezvyklé role „předkapely“ a nutno říci, že vskutku excelentně.

06-hladikduda_
Večerem provázela v roli moderátorů dvojice pelhřimovských diskžokejů Josef Rod a Vladimír Ježek, kterým i jako spolupořadatelům patří poděkování za organizaci tohoto velice vydařeného projektu.

07-zidhladikduda_
08-novybazar_
REKLAMA