OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

soud_zakonKrajský soud v Táboře se v úterý začne zabývat osm let starou vraždou z Pacova na Vysočině. Čin se stal v roce 2002, ale zbytky těla mrtvého našel svědek až letos v červnu ve studni jednoho z domů. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O ODHALENÍ HRŮZNÉ VRAŽDY V PACOVĚ!

Soudce Milan Krejčiřík pro agenturu Mediafax uvedl, že pachatel Karel Janoušek se k činu nedoznal a to, že svého bratrance před osmi lety zavraždil, stále popírá.

"Zatím není určený ani způsob vraždy, neboť se nepodařilo na ostatcích těla zavražděného zjistit přesnou příčnu smrti," uvedl Krejčiřík.


Šestapadesátiletý pachatel měl svého 44letého bratrance zabít a jeho tělo ukrýt do bývalé studny u svého domu a následně zaházet různým nepořádkem a sutí. "Na vše se přišlo až letos na začátku léta, kdy zbytky těla objevil nový vlastník nemovitosti, kterému ji obžalovaný muž prodal," vysvětlil soudce.

Po celých osm let policisté po zavražděném pátrali jako po pohřešovaném a byl už dokonce prohlášený za mrtvého. Motivem činu byla prý žárlivost, neboť zavražděný měl za svého života chodit svému bratranci za jeho partnerkou.

Pachateli nyní hrozí 12 až 15 let vězení nebo výjimečný trest. "Tento případ budeme soudit ještě podle staré úpravy trestního zákona, neboť se čin stal před rokem 2010 a zároveň je také pro obžalovaného výše trestu, která mu hrozí, příhodnější. Takto to říká zákon," dodal soudce Milan Krejčiřík.

Soudní líčení je plánováno do čtvrtka. Pokud se dostaví všech šest soudních znalců, a také pozvaní svědci, mohl by ještě tento týden padnout rozsudek.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA